Strona główna > Aktualności
Ilość odwiedzin: 5036

Akcja "CzytajPL"

admin - biblioteka

W listopadzie w całej Polsce ruszyła kolejna, trzecia edycja projektu "Upoluj swoją książkę" -  jednej z największych akcji na świecie mającej na celu promocję czytelnictwa. Ma ona charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Nasza szkoła również dołączyła do Akcji.

Zajrzyj na stronę  akcja.czytajpl.pl  oraz Facebooka akcji fb.com/czytajpl

Filmoteka historyczna

admin - biblioteka

Dostępne w zbiorach biblioteki filmy o tematyce historycznej, wojennej

admin

We wtorek 5 listopada odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas.

W tym dniu w godzinach 17:30 -18:30 w ramach dnia otwartego dyżur pełnią wszyscy nauczyciele.

Nowości wydawnicze pozyskane w 2019 roku. Lista książek zakupionych w ramach dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

admin - biblioteka

Polskich Noblistów jest już siedmiu. Kolejny literacki Nobel dla Polki.

admin

Do wczoraj wśród patronów naszej szkoły było czterech literatów, którzy otrzymali nagrodę Nobla. Dziś Akademia Szwedzka doceniła twórczość Pani  Olgi Tokarczuk i przyznała jej  Nobla w dziedzinie literatury za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia".

Abakany, mutanty i… Sienkiewicz

admin

Pierwszy dzień października stał się dla klas drugich i trzecich świetną okazją do spotkania ze sztuką i literaturą. W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku podziwialiśmy instalacje wielkiej polskiej artystki Magdaleny Abakanowicz. Dowiedzieliśmy się, czym są słynne abakany, czyli ogromne tkaniny, które zmieniły myślenie o sztuce współczesnej.

Spektakl profilaktyczny „Retusz”

admin

W środę 25 września uczestniczyliśmy w spektaklu profilaktycznym „Retusz”  przygotowanym przez teatr „Impresja” z Krakowa. Aktorzy  uświadomili nam, jakie mechanizmy prowadzą do uzależnień od środków psychoaktywnych. Dowiedzieliśmy się, że ludzie uzależnieni od  narkotyków   tracą przyjaźnie, znajomych, popadają w spiralę kłamstw, często dopuszczają się kradzieży.

Ubezpieczenie szkolne

admin

Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży, osób uczących się oraz personelu w placówkach oświatowych – UBEZPIECZENIE SZKOLNE IV

Marta Puta przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego

admin

W piątek (13 września) odbyły się wybory przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Marta Puta uczennica klasy 3A.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego wybrany

admin

W roku szkolnym 2019/2020 do pełnienia funkcji opiekuna Samorządu Uczniowskiego kandydowali: Pani Edyta Biedka – Wlazło, Pani Katarzyna Chojnacka i Pan Tomasz Gogacz.

Strony

Subskrybuj Publiczne Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu - Aktualności