Strona główna > Aktualności
Ilość odwiedzin: 5036

O Polsce w poezji

admin

Zapraszamy na sprawdzian kompetencji językowych

admin

Sprawdzian kompetencji językowych  z języka angielskiego  do oddziałów dwujęzycznych odbędzie się w piątek 25 maja 2018 r. o godzinie 15:00.  Przypominam o zabraniu legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem.

Co za talent - Kuba Chamela

admin

Zachęcamy do oddawania głosów na naszego ucznia Kubę Chamelę, który walczy o wejście do finału "Co za talent". Wystarczy przesłać SMS o treści TALENT.51 na numer 7148. Głosowanie SMS potrwa do środy 23-ego maja do godziny 12.

Konkurs przyrodniczy "SZlakiem Parków Narodowych Polski Pólnocnej"

admin - biologia

15 maja o godzinie 12.00 w Auli naszej szkoły rozpoczął się III etap konkursu przyrodniczego"Szlakiem Parków Narodowych Polski Północnej".

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/w-xiii-lo-odbyl-sie-final-konkursu-przyr... W finałowych zmaganiach spotkały się trzyosobowe zespoły gimnazjalistów z PSP 10, ,PSP 27, PG 11, PSP w Parznicach i naszego XIII LO. Spotkanie prowadzili uczniowie z klasy IIe: Paulina  i Kacper  nad całością czuwała  pani Elżbieta Bąk.Wśród zaproszonych Gości znaleźli się Pani Elżbieta Molenda -prezes ZO LOP,przedstawiciele CEE. Po przemówieniu  pana dyrektora Tomasza Gogacza-rozpoczęła się część konkursowa z pytaniami ilustrowanymi zdjęciami dotyczącymi przyrody ożywionej i nieożywionej terenów Polski Północnej. Drużyny wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą. konieczna była dogrywka. Po części artystycznej-piosenkach w wykonaniu grupy dziewcząt z IIIc Angeliki, Natalki, Kasi i Weroniki przyszła pora na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród-   których głównym sponsorem była RDLP w Radomiu oraz Słowiński Park Narodowy , kino Helios i Rada Rodziców. Nagrody i upominki otrzymali wszyscy uczestnicy i opiekunowie. Dodatkowe nagrody dla przyrodników  zostały przekazane przez ZO LOP. Dziękujemy sponsorom nagród, mediom które uwieczniły konkursowe zmagania. panu Jackowi Brodnickiemu za piękne ,tematyczne dekoracje. A oto Laureaci:

I miejsce drużyna z XIII LO : Paulina Nowak, Maria Lizner, Maciej Olchowski z IIIa

II miejsce drużyna z PSP nr27 : Łukasz Gregorczyk,Julia Orłowska, Aleksy NOwak          opiekun pani Ewelina Dębicka

III miejsce drużyna z PGnr11: Zuzanna Truszkiewicz,Zuzanna Janas, Natalia Wlazło

opiekun pani Aneta Wrochna

gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom-organizatorzy

OMTTK - finał wojewódzki

admin - geografia

W dniach 12-13 maja 2018 w Nowej Wsi niedaleko Warki rozegrany został finał wojewódzki OMTTK (turniej turystyczny) pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nasza drużyna w składzie - Wiktoria Salata, Wiktoria Wójcik oraz Maciej Papiewski po raz kolejny, tym razem z drużynami z całego województwa mazowieckiego stanęli w szranki, by pokazać wiedzę i umiejętności turystyczne.

Na każdą drużynę czekały liczne konkurencje turniejowe:

Konkurs przyrodniczy "SZlakiem Parków Narodowych Polski Pólnocnej"

admin - biologia

Już we wtorek- 15 maja  o godzinie 12.oo odbędą się finały konkursu przyrodniczego "Szlakiem Parków Narodowych Polski Północnej"

zadania dotyczące flory,fauny chronionych obszarów będą rozwiązywać zespoły   z trzecich klas gimnazjalnych 5 szkól:  PSP w Parznicach, PSP nr 27 , PG nr 10 ,

PG nr 11 i z naszej szkoły -XIII LO.

Powodzenia

Cerred Czarni Radom w XIII LO

admin

Przedstawiciele Cerradu Czarnych Radom gościli w XIII Liceum Ogólnokształcącym:

Spot radiowy promujący nasze liceum

admin

Sejm Dzieci i Młodzieży: „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”.

admin

Są już wyniki rekrutacji do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Na posiedzenie w dniu 1 czerwca 2018 roku zakwalifikowało się dwoje uczniów z naszej szkoły: Natalia Karwowska (kl. 3a) i Maciej Papiewski  (kl. 3a).

MÓJ REGION - MOJA OJCZYZNA

admin - geografia

Mamy kolejny powód do dumy - nasza drużyna w składzie: Wiktoria Salata oraz Wiktoria Wójcik

zdobyły II miejsce w finale konkursu "Mój Region - moja Ojczyzna" organizowanym przez RODON.

Strony

Subskrybuj Publiczne Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu - Aktualności