Strona główna > Aktualności

Pupa, gęba, łydka w...Powszechnym

polski

Pupa, łydka, gęba w… Powszechnym

Teatr w Radomiu przyzwyczaił nas do spektakli na wysokim poziomie. Nie zawiódł i tym razem.

„Ferdydurke” w reżyserii Aliny Moś – Kerger okazało się przedstawieniem nadzwyczaj udanym Mieliśmy obawy, czy można przenieść groteskową powieść Gombrowicza na deski teatru. Można! W dodatku osiągnąć zamierzone efekty – oddać ducha powieści, uczynić to w sposób zrozumiały i jeszcze rozbawić widza.

Kolędowanie

admin

W piątek 20 grudnia w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Każda klasa zaprezentowała wylosowaną wcześniej kolędę lub pastorałkę.

Wcześniej uczniowie klasy 3a oraz 1d pod opieką pani Sylwii Trybyuł-Pyrzyny przedstawili montaż słowno - muzyczny o Bożym Narodzeniu.

admin

Zebrania wychowawców z rodzicami wszystkich klas odbędą się we wtorek 7 stycznia 2020 roku o godzinie 1700.

"Zbrodnia i kara" w Powszechnym

polski

Wizyty w Teatrze Powszechnym stały się dla naszych licealisty najmilszym z obowiązków. Klasy druga i trzecia obejrzały 13 grudnia "Zbrodnię i karę" wg słynnej powieści F. Dostojewskiego. Urzekły nas gra aktorów, scenografia i muzyka Dmitrija Szostakowicza. Przedstawienie obowiązkowe dla każdego licealisty. MS

Śladem krakowskich Żydów

admin

W czwartek 19 grudnia klasy I A i I B, pod opieką pani Adriany Gawędy i pani Jolanty Seligi, odwiedziły Kraków.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od żydowskiej dzielnicy Krakowa, kiedyś miasta - Kazimierz. Zwiedziliśmy synagogę oraz cmentarz Remu.

Spacerując po Kazimierzu poznaliśmy wiele faktów oraz ciekawostek z życia krakowskich Żydów. Obejrzeliśmy też pozostałe 6 synagog.

Na koniec dnia udaliśmy się na spacer po Rynku Głównym, gdzie panuje już świąteczna atmosfera.

Akcja "CzytajPL"

admin - biblioteka

W listopadzie w całej Polsce ruszyła kolejna, trzecia edycja projektu "Upoluj swoją książkę" -  jednej z największych akcji na świecie mającej na celu promocję czytelnictwa. Ma ona charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Nasza szkoła również dołączyła do Akcji.

Zajrzyj na stronę  akcja.czytajpl.pl  oraz Facebooka akcji fb.com/czytajpl

Filmoteka historyczna

admin - biblioteka

Dostępne w zbiorach biblioteki filmy o tematyce historycznej, wojennej

admin

We wtorek 5 listopada odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas.

W tym dniu w godzinach 17:30 -18:30 w ramach dnia otwartego dyżur pełnią wszyscy nauczyciele.

Nowości wydawnicze pozyskane w 2019 roku. Lista książek zakupionych w ramach dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

admin - biblioteka

Polskich Noblistów jest już siedmiu. Kolejny literacki Nobel dla Polki.

admin

Do wczoraj wśród patronów naszej szkoły było czterech literatów, którzy otrzymali nagrodę Nobla. Dziś Akademia Szwedzka doceniła twórczość Pani  Olgi Tokarczuk i przyznała jej  Nobla w dziedzinie literatury za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia".

Strony

Subskrybuj Publiczne Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu - Aktualności