Strona główna > Architektura Radomia

Architektura Radomia

Zwierzenia młodych architektów

Po raz piąty zaprosiliśmy fanów radomskiej architektury do zabawy. Tym razem poprosiliśmy ich o… zwierzenia. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Mój Radom”, a uczestnicy konkursu mieli za zadanie opowiedzieć nam, które elementy miejskiej architektury wiążą się z ich biografią.

Bieżąca edycja okazała się niemal rekordową w historii konkursu – dumnie prezentowało się nam 21 prac. O wysokim poziomie świadczy fakt, że jury oprócz nagród przyznało aż cztery wyróżnienia. Bardzo się cieszymy, że uczestnicy reprezentują zarówno szkoły, które są z nami co roku, jak PSP 34, jak i takie, które wracają, jak PSP 18 czy 26 – a szczególnie miło nam powitać debiutantów – PSP 6. Zawsze możemy też liczyć na PSP 15 i 20.

Po burzliwych obradach jury zwyciężyła praca Anny Hermanowicz i Aleksandry Jurkowskiej z PSP 6 – miniatura cerkwi z ulicy Warszawskiej. Na kolejnych miejscach uplasowali się Franciszek Kuna i Stanisław Wasilewski (PSP 26, makieta zakładowej wieży ciśnień Fabryki Broni „Łucznik”) oraz Alicja i Jolanta Buzały (PSP 34) za ich wersję Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

(K. Dańska, M. Kośla)