Strona główna > Architektura Radomia

Architektura Radomia

Wersja do wydrukuWersja PDF

Zwierzenia młodych architektów

Po raz piąty zaprosiliśmy fanów radomskiej architektury do zabawy. Tym razem poprosiliśmy ich o… zwierzenia. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Mój Radom”, a uczestnicy konkursu mieli za zadanie opowiedzieć nam, które elementy miejskiej architektury wiążą się z ich biografią.

Bieżąca edycja okazała się niemal rekordową w historii konkursu – dumnie prezentowało się nam 21 prac. O wysokim poziomie świadczy fakt, że jury oprócz nagród przyznało aż cztery wyróżnienia. Bardzo się cieszymy, że uczestnicy reprezentują zarówno szkoły, które są z nami co roku, jak PSP 34, jak i takie, które wracają, jak PSP 18 czy 26 – a szczególnie miło nam powitać debiutantów – PSP 6. Zawsze możemy też liczyć na PSP 15 i 20.

Po burzliwych obradach jury zwyciężyła praca Anny Hermanowicz i Aleksandry Jurkowskiej z PSP 6 – miniatura cerkwi z ulicy Warszawskiej. Na kolejnych miejscach uplasowali się Franciszek Kuna i Stanisław Wasilewski (PSP 26, makieta zakładowej wieży ciśnień Fabryki Broni „Łucznik”) oraz Alicja i Jolanta Buzały (PSP 34) za ich wersję Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

(K. Dańska, M. Kośla)

http://radom.wyborcza.pl/radom/56,126564,23122123,uczniowie-podstawowek-...