Strona główna > Asia wkręca nas w kranówkę

Asia wkręca nas w kranówkę

Wersja do wydrukuWersja PDF

Asia Wilk z pierwszej klasy XIII LO zwyciężyła w konkursie na hasło promujące picie wody z kranu. Jej hasło Wkręć się w kranówkę okazało się najlepsze wśród stu dwudziestu zgłoszonych na konkurs ogłoszony przez Wodociągi Miejskie i Prezydenta Miasta Radomia. W Urzędzie Miejskim odbyło się 30 października 2018 uroczyste wręczenie nagród. Z rąk Prezydenta miasta Asia otrzymała cenne nagrody dla siebie i całej klasy. Poniżej krótki wywiad z Asią.

Wiktoria: Jak to się stało, że wzięłaś udział w tym konkursie? 
Asia: Na godzinie wychowawczej pani Maria Soboń zaproponowała nam ten konkurs i pomyślałam, że warto spróbować! Wzięłam kartkę i zaczęłam myśleć. Pani tylko określiła formę : ma być krótkie i chwytliwe. Po ponad godzinie rozmyślań ustaliłam ostateczne hasło.
W: Czyli pomysł nie pojawił się od razu?
A: Absolutnie. Na początku wielka burza w moim mózgu. Przeszłam nawet moment, gdy chciałam zrezygnować. 
W: Czyli jesteś idealnym przykładem tego, że nie wolno się poddawać. Powiedz nam, skąd wziął się pomysł finalnego hasła? 
A: To było wiele prób. Różne pomysły, hasła, jedno wiązało się z drugim, drugie wynikało z pierwszego, czwarte z trzeciego. Aż w końcu uznałam, że to hasło jest tym, które mogę wysłać na konkurs.
W: To naprawdę dobre hasło. Myślę, że od teraz każdy z nas w głowie będzie miał w pamięci twoje „Wkręć się w kranówkę”, pijąc zdrową wodę prosto z kranu.  Dziękuję za rozmowę i niech cały Radom wkręca się w kranówkę. 
A: Przedstawiciel wodociągów obiecał nam, że zwycięskie hasło pojawi się na ulotkach, kalendarzach i gadżetach, więc rzeczywiście cały Radom  Cieszę się, że moje hasło będzie zachęcało do ekologicznych zachowań.
                                                

Rozmowę z laureatką przeprowadziła Wiktoria Głogowska, klasa I A