Strona główna > Nasi uczniowie znają dzieje Marii Kelles-Krauz.

Nasi uczniowie znają dzieje Marii Kelles-Krauz.

Z okazji setnej rocznicy wyboru Marii Kelles-Krauz na prezesa Rady Miasta Radomia  oraz 50 rocznicy jej śmierci na radomskim Rynku odsłonięto  pamiątkową tablicę poświęconą jej pamięci. Tablica zdobi Ratusz, miejsce w którym odbywały się obrady rady miejskiej. Maria Kelles-Krauz była pierwszą kobietą w Polsce i prawdopodobnie w Europie  na takim stanowisku.

Przed uroczystością uczniowie radomskich szkół ponadgimnazjalnych brali udział w grze miejskiej. Drużyna naszej szkoły: Maja Nowakowska, Magdalena Tatar i Jakub Dresler wykazała się dużą znajomością biografii Marii Kelles – Krauz i  historii miejsc z nią związanych.  Opiekunem drużyny był pan Cezary Molenda.

Gratuluję zajęcia drugiego miejsca i nagród. Oby ten sukces był zwiastunem kolejnych w nowym roku szkolnym.

Grażyna Mazur