Strona główna > Szkolna Grupa Mediowa

Szkolna Grupa Mediowa

MOJA MAŁA OJCZYZNA

UCZNIOWIE KLAS DRUGICH GIMNAZJUM POZNAJĄ HISTORIĘ SWOJEGO MIASTA.

W związku z przyjętym programem „Śladami  historii Radomia” uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczą w spotkaniach z radomskimi przewodnikami i podczas spacerów ulicami miasta poznają rozwój Radomia w XIX i na początku XX wieku.

Oto pierwsze wrażenia ze spacerów;

„To ciekawy sposób na zapoznanie lub przypomnienie nam historii Radomia”

„Dowiedzieliśmy się, dlaczego nasze miasto jest wyjątkowe oraz poznaliśmy postaci historyczne, które odmieniły losy mieszkańców. Dzięki wycieczce każdy nauczył się czegoś ciekawego, co zapamięta na długo”.

„Jestem zaskoczona ilością sławnych ludzi, którzy mieszkali i tworzyli w Radomiu, nie myślałam, że jest ich aż tylu… Jacek Malczewski, Józef Brandt, Tytus Chałubiński, Dionizy Czachowski… Dotychczas myślałam, że z Radomiem łączy się jedynie postać Jana Kochanowskiego i Witolda Gombrowicza” – mówią uczestnicy.

Młodzież, która aktywnie uczestniczy w spacerach uważa, że jej mała ojczyzna to miejsce, z którego może być dumna.

Szkolna Grupa Mediowa

Opiekun M. Nowak