Strona główna > Wielkanocna Akcja Paczka 2018

Wielkanocna Akcja Paczka 2018

Wersja do wydrukuWersja PDF

W dniu 9 lutego br. pan dyrektor Tomasz Gogacz   uczestniczył, w Warszawie, w konferencji  poświęconej współpracy ze szkołami na Białorusi. Na konferencji  zainaugurowano Wielkanocną Akcję Paczka 2018.  Akcja, którą   organizują:  Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji pomocy dla Polaków mieszkających na Białorusi.   W grudniowej akcji brało udział 16 mazowieckich szkół, w tym nasze liceum.  Wolontariusze, a wśród nich nasz  pan dyrektor,  przekazali 450 paczek  z 6 tonami żywności,  artykułami chemii gospodarczej i  higienicznymi. 

W swoim wystąpieniu na konferencji pan dyrektor Tomasz Gogacz opowiedział o spotkaniach  z  naszymi rodakami  na Białorusi w dniach 16 -17 grudnia 2017 r. oraz o miejscach, które udało mu się zobaczyć.  

Poniżej przedstawiam  prezentację  z  wypadu pana dyrektora w poszukiwaniu „polskich śladów” w Grodnie , Lidzie i Krupowie  na Białorusi.

W najbliższym czasie będziemy zbierać żywność i inne produkty, które w marcu zostaną przekazane Polakom mieszkającym w obwodzie grodzieńskim.   

Grażyna Mazur