Ilość odwiedzin: 546

Cezary Molenda,  Bożena Puta

Olga Tokarczuk laureatką Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok

admin - biblioteka

Olga Tokarczuk dołączyła do patronów naszej szkoły jako piąta - po Henryku Sienkiewiczu, Władysławie Reymoncie, Czesławie Miłoszu i Wisławie Szymborskiej - polska laureatka literackiego Nobla i 15 kobieta w ogóle wyróżniona przez Akademię Szwedzką. W tym roku Akademia Szwedzka wyjątkowo przyznała dwie nagrody w dziedzinie literatury. Laureatem za rok 2019 został ogłoszony austriacki pisarz Peter Handke.

admin - biblioteka

Biblioteka szkolna pragnie poinformować społeczność szkolną, że w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wzbogaciła się o 763 woluminy książek. Uczniowie zyskali możliwość zapoznania się z literaturą wydaną w przeciągu ostatnich kilku lat, która jest bardzo popularna w kręgach młodzieżowych. Także ich rodzice i nauczyciele  znajdą dla siebie wiele ciekawych lektur.

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają więc wszystkich zainteresowanych do korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki.

Ferie zimowe z książką

admin - biblioteka

Ferie zimowe z książką? Zobacz propozycje biblioteki!

Biblioteka szkolna przypomina o możliwości wypożyczenia większej ilości książek na ferie zimowe.

Przyjemnej lektury!

Polskie drogi do Niepodległości

admin - biblioteka

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Polskie drogi do Niepodległości”. Wystawa ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Na wystawę składają się publikacje związane tematycznie z tytułem ekspozycji, a ponadto ilustracje, fotografie i plakaty dotyczące obchodów rocznicowych odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Lektury dla licealistów !

admin - biblioteka

Do biblioteki zakupiono 95 woluminów książek. Prawie wszystkie, bo aż 92 (tj. 97%), to lektury do liceum.
Część lektur była już wcześniej dostępna w naszym księgozbiorze. Po uzupełnieniu stanu książek biblioteka dysponuje prawie wszystkimi tytułami, omawianymi na tym etapie kształcenia.
Obecni i przyszli licealiści nie muszą więc martwić się o dostępność do poszukiwanej literatury.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów naszej szkolnej biblioteki!

b.p.

Patroni roku 2018

Konkurs "Anioły bożonarodzeniowe"

admin - biblioteka

Rozstrzygnięty został coroczny konkurs " Anioły bożonarodzeniowe" , w którym uczniowie wykonują prace plastyczne na okoliczność Świąt Narodzenia Pańskiego.

W tym roku jury najbardziej spodobał się anioł narysowany przez Anię Kowalczyk, z klasy 2 c, nagrodzony pierwszym miejscem, a jego autorka książką.  Ania i pozostali uczestnicy konkursu otrzymują, co ważne,  punkty z zachowania.
Najładniejsze prace można oglądać w czytelni biblioteki.

Nowe książki w bibliotece

admin - biblioteka

Biblioteka od kilku dni dysponuje wszystkimi tytułami lektur, których znajomość jest konieczna  w  I etapie konkursu Czytanie jest podróżą.  Ponadto księgozbiór  został wzbogacony o wiele nowych książek z gatunku fantastyki, powieści obyczajowych i przygodowych.
Miłośnicy czytania z pewnością znajdą coś dla siebie, wystarczy  że zechcą przekroczyć progi biblioteki.

Konkurs Anioły bożonarodzeniowe

admin - biblioteka

Biblioteka szkolna, jak co roku, zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
Anioły bożonarodzeniowe.
Regulamin konkursu dostępny w bibliotece szkolnej oraz u nauczyciela zajęć artystycznych.
Dla wszystkich uczestników przewidziane punkty z zachowania, a dla zdobywcy I miejsca także nagroda.

Podręczniki szkolne

Wydawanie podręczników w dniach 4 - 8 września
w godzinach 13.00- 17.00

4 - 6 września klasy II

7 - 8 września klasy III

Podręczniki będą wydawane także w kolejnych dniach,
w godzinach otwarcia biblioteki.