Ilość odwiedzin: 546

Cezary Molenda

Edyta Małysa

Bożena Puta

Lektury dla licealistów !

admin - biblioteka

Do biblioteki zakupiono 95 woluminów książek. Prawie wszystkie, bo aż 92 (tj. 97%), to lektury do liceum.
Część lektur była już wcześniej dostępna w naszym księgozbiorze. Po uzupełnieniu stanu książek biblioteka dysponuje prawie wszystkimi tytułami, omawianymi na tym etapie kształcenia.
Obecni i przyszli licealiści nie muszą więc martwić się o dostępność do poszukiwanej literatury.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów naszej szkolnej biblioteki!

b.p.

Patroni roku 2018

Konkurs "Anioły bożonarodzeniowe"

admin - biblioteka

Rozstrzygnięty został coroczny konkurs " Anioły bożonarodzeniowe" , w którym uczniowie wykonują prace plastyczne na okoliczność Świąt Narodzenia Pańskiego.

W tym roku jury najbardziej spodobał się anioł narysowany przez Anię Kowalczyk, z klasy 2 c, nagrodzony pierwszym miejscem, a jego autorka książką.  Ania i pozostali uczestnicy konkursu otrzymują, co ważne,  punkty z zachowania.
Najładniejsze prace można oglądać w czytelni biblioteki.

Nowe książki w bibliotece

admin - biblioteka

Biblioteka od kilku dni dysponuje wszystkimi tytułami lektur, których znajomość jest konieczna  w  I etapie konkursu Czytanie jest podróżą.  Ponadto księgozbiór  został wzbogacony o wiele nowych książek z gatunku fantastyki, powieści obyczajowych i przygodowych.
Miłośnicy czytania z pewnością znajdą coś dla siebie, wystarczy  że zechcą przekroczyć progi biblioteki.

Konkurs Anioły bożonarodzeniowe

admin - biblioteka

Biblioteka szkolna, jak co roku, zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
Anioły bożonarodzeniowe.
Regulamin konkursu dostępny w bibliotece szkolnej oraz u nauczyciela zajęć artystycznych.
Dla wszystkich uczestników przewidziane punkty z zachowania, a dla zdobywcy I miejsca także nagroda.

Podręczniki szkolne

Wydawanie podręczników w dniach 4 - 8 września
w godzinach 13.00- 17.00

4 - 6 września klasy II

7 - 8 września klasy III

Podręczniki będą wydawane także w kolejnych dniach,
w godzinach otwarcia biblioteki.

Klasyka literatury - literatura piękna po angielsku

admin - biblioteka

Dostępne w zbiorach naszej biblioteki wybrane powieści wydane w języku angielskim

Nowe tytuły książek

admin - biblioteka

W bieżącym roku szkolnym biblioteka wzbogaciła się m.in. o następujące nowości wydawnicze
(kolejność chronologiczna):

- Fitzpatrick B., Cisza

- Fitzpatrick B., Crescendo

- Fitzpatrick B., Finale

- Fitzpatrick B., Szeptem

- Vaeroyvik S., Książka Racheli

- Kossak Z., Ku swoim

- Gier K., Silver: pierwsza księga snów

Konkurs na Boże Narodzenie

admin - biblioteka

Konkurs "Anioły bożonarodzeniowe" zakończony.
I miejsce zdobyła praca Weroniki Mazurek z klasy 3a. Wyróżniono dzieła Michała Wąsika z 1c i Weroniki Malinowskiej z 3b. Wystawę aniołów można obejrzeć w bibliotece szkolnej.
Zapraszamy!

Organizatorzy: Bożena Puta i Jacek Brodnicki.

Nowe książki

admin - biblioteka

Do biblioteki szkolnej dokonano zakupów. Nabyto m.in. lektury, literaturę młodzieżową , a także niektóre książki potrzebne na konkurs "Czytanie jest podróżą".
Zapraszamy czytelników - nauczyciele bibliotekarze.