Ilość odwiedzin: 958

Biologia

Informacje o przedmiocie
 

Nauczyciele przedmiotu

Elżbieta Golec - klasa IIId / biologia z językiem niemieckim/ i klasa IIIi

Irena Śniarska- klasy II a,b,c,d,e,f,g,h,i, klasy III a,b,c,e,f,g,h, klasa I LO

 

zajęcia pozalekcyjne:

Irena Śniarska - piatek 14.10 sala 202A ,

 

 

zapraszamy do sali 202 A

 

Przyrodnicze sukcesy


ROK SZKOLNY 2017/2018

 II miejsce dla koła LOP  w konkursie "Na najlepiej pracujące szkolne koło LOP w regionie radomskim"

Krajowa Odznaka Jakości Twinning Quality Label za projekt"BMI and Blood Groups" -opiekun Irena Śniarska

Aleksandra Faryna klasa IIe - III miejsce w konkursie Mój las -opiekun Irena Śniarska

Zuzanna Podlewska klasa IIe- wyróżnienie w konkursie "Mój las"- opiekun Irena Śniarska

 

 

                   

AKTUALNOŚCI

Elektroodpady

admin - biologia

konkurs "Mój las"

admin - biologia

Tegoroczna XXXI edycja konkursu" Mój las" już rozstrzygnięta -podczas Konferencji w RDLP - "Las jest Wielką Księgą"-15 lutego 2018roku

Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice z klasy IIe- Aleksandra Faryna - zajęła III miejsce i Zuzanna Podlewska otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy gimnazjalistkom- przyrodniczkom

 

"Dobre rady na elektroodpady-oddaj mnie w dobre ręce 2018"

admin - biologia
tablica Ekomaniaków

Nasza szkoła  bierze udział w X Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym  "Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2018" .Organizatorem konkursu jest AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Akcja edukacyjna, organizacja zbiórki sprzętu i baterii to zadanie  Ekomaniaków z IIIg: Asi, Dominiki, Oli, Marty i Huberta.

Biologia i e-twinning . BMI and Blood Groups

admin - biologia

Bardzo się cieszę ,że kolejny - trzeci już biologiczny projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości  E-Twinning Quality Label. "BMI and Blood Groups" był realizowany od września  przez  9 trzecioklasistów:  Joasię i Dominikę z IIIg, Igora i Maksymiliana z IIIf, Bartosza, Magdę,2 Gabriele i Wiktorię z IIIh. Wraz ze szkołami partnerskimi z Turcji  porównywali BMI ,częstotliwość występowania grup krwi wśrod młodzieży, przygotowali padlet z ćwiczeniami ważnymi dla korekty BMI i książeczkę elektroniczną z 10 wspólnymi ćwiczeniami. Czeka nas jeszcze wideo konferencja podsumowująca  działania projektowe.  opiekun projektu

Jak pomagamy czworonogom?

admin - biologia

Konkurs przyrodniczy "SZlakiem Parków Narodowych Polski Pólnocnej"

admin - biologia

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów Ziemi Radomskiej  i województwa mazowieckiego do udziału w kolejnej edycji Konkursu Przyrodniczego. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Szlakiem Parków Narodowych Polski Północnej".

Celem konkursu jest wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodą oraz formami jej ochrony, pobudzenie wrażliwości na piękno przyrody, doskonalenie umiejętności korzystania z rożnych źródeł informacji oraz rozwijanie uzdolnień uczniów a także podnoszenie ich poziomu wiedzy.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu

http://www.szkola.firmowa.eu/news.php?readmore=6738

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGIA W MOIM DOMU XI EDYCJA

admin - biologia

Zapraszam do udziału w  Ogólnopolskim konkursie"Ekologia w moim domu" -  na prace czekam po feriach. Najlepsze 3 z każdej kategorii wysyłane są  do 31 stycznia do siedziby organizatora.. Konkurs dotyczy zwyczajów ekologicznych panujących w domu ucznia- autora pracy.  Uczniowie przygotowują: pracę plastyczna /plakat, komiks/ lub  prace multimedialną /film, nagranie piosenki, wywiad,reportaż, prezentacje/ Dopuszcza się prace dwuosobowe. Czas trwania pracy multimedialnej według jej rodzaju 6 lub 3 minuty- informacje szczegółowe w regulaminie organizatora.

Pomagamy zwierzętom

admin - biologia

Dziękujemy za udział w tegorocznej akcji "Mikołajkowy prezent dla czworonoga". Dzięki Waszej ofiarności Mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt otrzymają 52 kg karmy , koce i kołdry.

konkurs "Mój las"

admin - biologia

Przyrodnicy- członkowie sk LOP  to już ostatnie dni na dokończenie lub napisanie pracy na tegoroczną edycję konkursu ZG LOP "Mój las"   przypominam temat dla naszej grupy wiekowej: "Zwierzęta leśne- sprzymierzeńcy czy szkodniki" . Na wydrukowane prace czekam do  29 listopada. Wcześniej wskazane przesłanie całości pracy, lub części na adres mailowy opiekuna sk LOP.  Przypominam o wpisaniu bibliografii- w tym adresów stron www z których korzystamy.

Pomagamy zwierzętom

admin - biologia

"Mikołajkowy prezent dla czworonogów" -zapraszamy do II edycji Zimowej Pomocy dla Mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Ubiegłoroczna akcja przyniosła 24 kg żywności w małych i średnich puszkach. 

Strony