Ilość odwiedzin: 958

Biologia

Informacje o przedmiocie
 

Nauczyciele przedmiotu

 

Irena Śniarska- klasy III gimnazjalne , klasa I LO, klasa II LO

 

zajęcia pozalekcyjne:

Irena Śniarska - poniedziałek 14.25-15.10 od 15 X- od 15.15- 16.00

 

 

zapraszamy do sali 202 A

 

Przyrodnicze sukcesy


ROK SZKOLNY 2017/2018

 II miejsce dla koła LOP  w konkursie "Na najlepiej pracujące szkolne koło LOP w regionie radomskim"

Krajowa Odznaka Jakości Twinning Quality Label za projekt"BMI and Blood Groups" -opiekun Irena Śniarska

Aleksandra Faryna klasa IIe - III miejsce w konkursie Mój las -opiekun Irena Śniarska

Zuzanna Podlewska klasa IIe- wyróżnienie w konkursie "Mój las"- opiekun Irena Śniarska

EKOmaniacy z IIIG- Asia Jaroszek, Ola Drwal, Dominika Grzywacz, Marta Brzeska, Hubert  POPIS- VIII MIejsce wśrod 30 zespołów finalowych w ogólnopolskim konkursie EKO_ Dobre rady na elektroodpady- opiekun Irena Śniarska

 

 

                   

AKTUALNOŚCI

konkurs"Mój las"

admin - biologia

Zapraszam członków sk LOP do udziału w konkursie "Mój las" - na tegoroczne prace tematyczne,indywidualne " czekam do 28 listopada -temat -"Zapraszam na trzydniową wycieczkę do lasu w najbliższej okolicy"

-10 stron maszynopisu

Biologia i e-twinning

admin - biologia

Bardzo miła wiadomość - projekt z e-twinningu-"Ecosystems near our schools" realizowany przez klasy przyrodnicze- obecną IIIe i  ubiegłorocznych absolwentów z IIIc- otrzymał 22 października Europejską Odznakę Jakości e-Twinningu. To już drugi projekt biologiczny z Europejską odznaką.

"Dobre rady na elektroodpady-oddaj mnie w dobre ręce 2018"

admin - biologia

Bardzo miła wiadomość- "Ekomaniacy" z IIIg - znaleźli się w finałowej ósemce  Ogólnopolskiego Konkursu "Dobre Rady na Elektroodpady" 15 czerwca w Centrum Nauki Kopernik- odbyło sie podsumowanie . Nasi gimnazjalisci odebrali nagrody indywidualne: dyplomy, tablety, słodycze. Zespół  reprezentowali Joasia, Marta i Hubert pod opieka Pani Izabeli Bator.Dodam,że

Nadesłane prace Komisja Konkursowa oceniała wg poniżej podanych kryteriów:

  1. Utworzenie i prezentacja zespołu.
  2. Przygotowanie zbiórki zużytego sprzętu oraz zużytych baterii.
  3. Przeprowadzenie zbiórki i przekazanie zużytego sprzętu oraz zużytych baterii i akumulatorów.
  4. Podsumowanie i przygotowanie Raportu Końcowego.
  5. Zadanie specjalne - Super Premia (posty na www.facebook.com).
  6. Poziom zbiórki zużytych baterii i akumulatorów.
  7. Poziom zbiórki ZSEE.

zapraszam na strone organizatora Auraeko.

http://www.auraeko.pl/konkurs-dobre-rady-na-elektroodpady/kolejne-edycje...

Klasa Przyrodnicza w Królewskich Żródłach

admin - biologia

18 maja klasa 3c  uczestniczyła w ostatnim już spotkaniu z lasem. Tym razem RDLP w Radomiu zaprosiła gimnazjalistów do "Królewskich źródeł" Była wędrówka przyrodniczą ścieżką z leśnikiem-panią Lidią Zaczyńska , zajęcia z kartami pracy z ekologii i matematyki, test wiedzy o lesie i ognisko. Dziękujemy.

uczniowie klasy IIIc z wychowawcą i nauczycielem biologii

Biologia na Radomskiej Akademii Uczniowskiej

admin - biologia

Konkurs przyrodniczy "SZlakiem Parków Narodowych Polski Pólnocnej"

admin - biologia

15 maja o godzinie 12.00 w Auli naszej szkoły rozpoczął się III etap konkursu przyrodniczego"Szlakiem Parków Narodowych Polski Północnej".

http://dami24.pl/wiadomosci/item/12288-konkurs-rozstrzygniety

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/w-xiii-lo-odbyl-sie-final-konkursu-przyr... W finałowych zmaganiach spotkały się trzyosobowe zespoły gimnazjalistów z PSP 10, ,PSP 27, PG 11, PSP w Parznicach i naszego XIII LO. Spotkanie prowadzili uczniowie z klasy IIe: Paulina  i Kacper  nad całością czuwała  pani Elżbieta Bąk.Wśród zaproszonych Gości znaleźli się Pani Elżbieta Molenda -prezes ZO LOP,przedstawiciele CEE. Po przemówieniu  pana dyrektora Tomasza Gogacza-rozpoczęła się część konkursowa z pytaniami ilustrowanymi zdjęciami dotyczącymi przyrody ożywionej i nieożywionej terenów Polski Północnej. Drużyny wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą. konieczna była dogrywka. Po części artystycznej-piosenkach w wykonaniu grupy dziewcząt z IIIc Angeliki, Natalki, Kasi i Weroniki przyszła pora na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród-   których głównym sponsorem była RDLP w Radomiu oraz Słowiński Park Narodowy , kino Helios i Rada Rodziców. Nagrody i upominki otrzymali wszyscy uczestnicy i opiekunowie. Dodatkowe nagrody dla przyrodników  zostały przekazane przez ZO LOP. Dziękujemy sponsorom nagród, mediom które uwieczniły konkursowe zmagania. panu Jackowi Brodnickiemu za piękne ,tematyczne dekoracje. A oto Laureaci:

I miejsce drużyna z XIII LO : Paulina Nowak, Maria Lizner, Maciej Olchowski z IIIa

II miejsce drużyna z PSP nr27 : Łukasz Gregorczyk,Julia Orłowska, Aleksy NOwak          opiekun pani Ewelina Dębicka

III miejsce drużyna z PGnr11: Zuzanna Truszkiewicz,Zuzanna Janas, Natalia Wlazło

            opiekun pani Aneta Wrochna

gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom-organizatorzy

 

 

Konkurs przyrodniczy "SZlakiem Parków Narodowych Polski Pólnocnej"

admin - biologia

Już we wtorek- 15 maja  o godzinie 12.oo odbędą się finały konkursu przyrodniczego "Szlakiem Parków Narodowych Polski Północnej"

zadania dotyczące flory,fauny chronionych obszarów będą rozwiązywać zespoły   z trzecich klas gimnazjalnych 5 szkól:  PSP w Parznicach, PSP nr 27 , PG nr 10 ,

PG nr 11 i z naszej szkoły -XIII LO.

Powodzenia

"Dobre rady na elektroodpady-oddaj mnie w dobre ręce 2018"

admin - biologia

Od 24 do 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się zbiórka zużytych elektroodpadów oraz zakończenie akcji przynoszenia baterii w ramach konkursu Auraeko.  Było bardzo dużo sprzętów małego gabarytu, m. in. żelazek, artykułów komputerowych, czajników elektrycznych oraz kabli. Pojawiło się również kilka sprzętów średniego gabarytu, np kuchenki mikrofalowe, stare monitory i drukarki.  Dziękujemy szkolnej społeczności.

Ekomanicy  z IIIg

konkurs dla członków skLOP "Woda blisko mnie"

admin - biologia

Zapraszam wszystkich członków szkolnego kola LOP do udziału w konkursie organizowanym przez ZO LOP w Radomiu. Jeśli lubisz doświadczenia, interesujesz się lokalnym środowiskiem to konkurs dla Ciebie. Co należy zrobić?  W grupie wiekowej naszej czyli IV kategorii wiekowej /szkoły ponadpodstawowe/ należy zebrać grupę/ 2-3 osoby/ ,wykonać dowolne doświadczenie z wodą/ z potoku, zalewu, kranu/ zaplanować je i przeprowadzić zgodnie z metodyką naukową- problem badawczy, hipotezy, wnioski,udokumentować. Zrobić zdjęcia, nakręcić filmik ok 5 minutowy .  Na prace w eliminacjach szkolnych czekam do 28 maja. Możliwe konsultacje. 

zapraszam opiekun sk LOP

"Dobre rady na elektroodpady-oddaj mnie w dobre ręce 2018"

admin - biologia

Zbliżamy się do finału naszych projektowych działań. Przypominamy że 24,25 i 26 kwietnia  przynosimy do naszej szkoły elektroodpady różnych kategorii oraz baterie. Ich odbiór przez firmę AURAEKO/organizatora ogólnopolskiej akcji /26IV o godzinie 16. Zapraszamy nie tylko uczniów naszej szkoły. Akcja plakatowa informująca mieszkańców -trwa.  Cieszymy się ,że informacje pojawiły się w radomskich mediach. Zadbała o to Asia  z grupy Ekomaniaków. https://radioplus.com.pl/radom/ekomaniacy-w-akcji-29867

opiekun

Strony