Ilość odwiedzin: 958

Elżbieta Golec - klasa IIId / biologia z językiem niemieckim/ i klasa IIIi

Irena Śniarska- klasy II a,b,c,d,e,f,g,h,i, klasy III a,b,c,e,f,g,h, klasa I LO

zajęcia pozalekcyjne:

Irena Śniarska - środa 14.10 sala 202A , /od 25 IV/ po uzgodnieniu z nauczycielem

zapraszamy do sali 202 A

Przyrodnicze sukcesy

ROK SZKOLNY 2017/2018

II miejsce dla koła LOP  w konkursie "Na najlepiej pracujące szkolne koło LOP w regionie radomskim"

Krajowa Odznaka Jakości Twinning Quality Label za projekt"BMI and Blood Groups" -opiekun Irena Śniarska

Aleksandra Faryna klasa IIe - III miejsce w konkursie Mój las -opiekun Irena Śniarska

Zuzanna Podlewska klasa IIe- wyróżnienie w konkursie "Mój las"- opiekun Irena Śniarska

Biologia na Radomskiej Akademii Uczniowskiej

admin - biologia

15 maja o godzinie 12.00 w Auli naszej szkoły rozpoczął się III etap konkursu przyrodniczego"Szlakiem Parków Narodowych Polski Północnej".

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/w-xiii-lo-odbyl-sie-final-konkursu-przyr... W finałowych zmaganiach spotkały się trzyosobowe zespoły gimnazjalistów z PSP 10, ,PSP 27, PG 11, PSP w Parznicach i naszego XIII LO. Spotkanie prowadzili uczniowie z klasy IIe: Paulina  i Kacper  nad całością czuwała  pani Elżbieta Bąk.Wśród zaproszonych Gości znaleźli się Pani Elżbieta Molenda -prezes ZO LOP,przedstawiciele CEE. Po przemówieniu  pana dyrektora Tomasza Gogacza-rozpoczęła się część konkursowa z pytaniami ilustrowanymi zdjęciami dotyczącymi przyrody ożywionej i nieożywionej terenów Polski Północnej. Drużyny wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą. konieczna była dogrywka. Po części artystycznej-piosenkach w wykonaniu grupy dziewcząt z IIIc Angeliki, Natalki, Kasi i Weroniki przyszła pora na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród-   których głównym sponsorem była RDLP w Radomiu oraz Słowiński Park Narodowy , kino Helios i Rada Rodziców. Nagrody i upominki otrzymali wszyscy uczestnicy i opiekunowie. Dodatkowe nagrody dla przyrodników  zostały przekazane przez ZO LOP. Dziękujemy sponsorom nagród, mediom które uwieczniły konkursowe zmagania. panu Jackowi Brodnickiemu za piękne ,tematyczne dekoracje. A oto Laureaci:

I miejsce drużyna z XIII LO : Paulina Nowak, Maria Lizner, Maciej Olchowski z IIIa

II miejsce drużyna z PSP nr27 : Łukasz Gregorczyk,Julia Orłowska, Aleksy NOwak          opiekun pani Ewelina Dębicka

III miejsce drużyna z PGnr11: Zuzanna Truszkiewicz,Zuzanna Janas, Natalia Wlazło

opiekun pani Aneta Wrochna

gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom-organizatorzy

admin - biologia

Już we wtorek- 15 maja  o godzinie 12.oo odbędą się finały konkursu przyrodniczego "Szlakiem Parków Narodowych Polski Północnej"

zadania dotyczące flory,fauny chronionych obszarów będą rozwiązywać zespoły   z trzecich klas gimnazjalnych 5 szkól:  PSP w Parznicach, PSP nr 27 , PG nr 10 ,

PG nr 11 i z naszej szkoły -XIII LO.

Powodzenia

admin - biologia

Od 24 do 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się zbiórka zużytych elektroodpadów oraz zakończenie akcji przynoszenia baterii w ramach konkursu Auraeko.  Było bardzo dużo sprzętów małego gabarytu, m. in. żelazek, artykułów komputerowych, czajników elektrycznych oraz kabli. Pojawiło się również kilka sprzętów średniego gabarytu, np kuchenki mikrofalowe, stare monitory i drukarki.  Dziękujemy szkolnej społeczności.

Ekomanicy  z IIIg

konkurs dla członków skLOP "Woda blisko mnie"

admin - biologia

Zapraszam wszystkich członków szkolnego kola LOP do udziału w konkursie organizowanym przez ZO LOP w Radomiu. Jeśli lubisz doświadczenia, interesujesz się lokalnym środowiskiem to konkurs dla Ciebie. Co należy zrobić?  W grupie wiekowej naszej czyli IV kategorii wiekowej /szkoły ponadpodstawowe/ należy zebrać grupę/ 2-3 osoby/ ,wykonać dowolne doświadczenie z wodą/ z potoku, zalewu, kranu/ zaplanować je i przeprowadzić zgodnie z metodyką naukową- problem badawczy, hipotezy, wnioski,udokumentować. Zrobić zdjęcia, nakręcić filmik ok 5 minutowy .  Na prace w eliminacjach szkolnych czekam do 28 maja. Możliwe konsultacje.

zapraszam opiekun sk LOP

admin - biologia

Zbliżamy się do finału naszych projektowych działań. Przypominamy że 24,25 i 26 kwietnia  przynosimy do naszej szkoły elektroodpady różnych kategorii oraz baterie. Ich odbiór przez firmę AURAEKO/organizatora ogólnopolskiej akcji /26IV o godzinie 16. Zapraszamy nie tylko uczniów naszej szkoły. Akcja plakatowa informująca mieszkańców -trwa.  Cieszymy się ,że informacje pojawiły się w radomskich mediach. Zadbała o to Asia  z grupy Ekomaniaków. https://radioplus.com.pl/radom/ekomaniacy-w-akcji-29867

opiekun

admin - biologia

Międzyszkolny -II etap konkursu przyrodniczego dla szkól gimnazjalnych już za nami.

W czwartek - 5 kwietnia uczestnicy zmagali się z pytaniami  dotyczącymi biotopu i biocenozy Parków Narodowych. Były zadania indywidualne i grupowe. Największym problemem okazało się rozpoznanie  jednego z gatunków ptaków nadwodnych. Do finału zakwalifikowały się  zespoły z trzecich klas gimnazjalnych.

Elektroodpady

konkurs "Mój las"

admin - biologia

Tegoroczna XXXI edycja konkursu" Mój las" już rozstrzygnięta -podczas Konferencji w RDLP - "Las jest Wielką Księgą"-15 lutego 2018roku

Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice z klasy IIe- Aleksandra Faryna - zajęła III miejsce i Zuzanna Podlewska otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy gimnazjalistkom- przyrodniczkom

tablica Ekomaniaków

Nasza szkoła  bierze udział w X Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym  "Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2018" .Organizatorem konkursu jest AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Akcja edukacyjna, organizacja zbiórki sprzętu i baterii to zadanie  Ekomaniaków z IIIg: Asi, Dominiki, Oli, Marty i Huberta.