Biologia i eTwinning

Kategoria:

Uczniowie klas językowych- A  z panią Agnieszką Krzos rozpoczęli projekt dotyczący zdrowego żywienia a 18 osobowa grupa gimnazjalistów z Ib,Ic,Ig,IIc, IIe włączyła się do projektu ekologicznego "Our Eco Story". Tu opiekunem ze strony biologicznej jest pani  Irena Śniarska a językowej pani Ewa Gontarczyk. Partnerami projektu eko są szkoły z Turcji,Serbii,Litwy i Francji. Relacje z przyrodniczych działań już wkrótce.

Irena Śniarska

Our Eco Story

To tytuł projektu, do którego włączyła się grupa przyrodników z naszego gimnazjum. Projekt dotyczy tematyki ekologicznej a rozwija też umiejętności językowe/ język angielski/ i cyfrowe/ różnorodne narzędzia TiK?

Ekologiczne historie, bajki, interaktywne plakaty, prezentacje tematyczne to dzieła, które powstaną podczas działań projektowych.

Uczestnikami tego międzynarodowego projektu są zespoły z Turcji/2 grupy/, Serbii, Litwy, Francji i Polski/2 grupy/. Łącznie 7 partnerów.

szefem projektu jest nauczyciel z Serbii - Olgica

Trzymajcie z nas kciuki- szkolny opiekun projektu  -

zadania grup projektowych

• tworzenie strony na TwinSpace ze zdjęciami szkoły, miasta i studentów. Pisanie krótkich tekstów na temat grupy i szkoły(listopad, październik)
  •  Nasza działalność eko: Każda szkoła przedstawia pewną aktywność ekologiczną (wystawa, za pomocą PowerPoint, Prezi, Glogster lub kilka podobnych narzędzi. (Grudzień 2015). pomoc zwierzętom, ratowanie kasztanowców, lub wysiew obserwacje  wybranych roślin.
  •  Wymiana kartek świątecznych i życzenia (grudzień - styczeń 2016
  •  Nasz eko historia: Pisanie i ilustracje, kreatywne historie z ekologicznego punktu filmy, komiksy, opowiadania , plakaty i przesyłania ich do TwinSpace (styczeń - luty 2016)
  •  Ocena i podsumowanie (marzec 2016)

Biologia z e-Twinning - certyfikat  dla projektu

Miło nam poinformować, iż  w bieżącym roku szkolnym otrzymaliśmy międzynarodowy certyfikat e-Twinning Label za projekt How to live healthy”.  Projekt został napisany przez panią Agnieszką Krzos  we współpracy ze szkołami w Słowacji  oraz ze szkołą z Włoch. Uczniowie klasy 1A czynnie włączyli się w działania mające na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz kształcenie umiejętności językowych.  Będziemy na bieżąco informować o naszych postępach.

Nauczyciel biologii

Agnieszka Krzos