II konkurs przyrodniczy

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kategoria:

13 maja od godziny 10.00 uczestnicy dzielnie zmagali się z tematyką polskich parków narodowych.  Na trzyosobowe zespoły czekały różnorodne zadania; wśród nich rozpoznawanie parków po opisie, ilustracji, charakterystycznych gatunkach także znajomość konwencji Ramsarskiej i Światowych Rezerwatów Biosfery. Elementem nawiązującym do dwujęzyczności w gimnazjum była krzyżówka w której uczestnicy musieli połączyć wiedzę przyrodniczą z właściwym doborem słówek w języku angielskim. Jedną z konkurencji był też pokaz stroju nawiązujący do tematyki konkursowej największe uznanie jurorów uzyskał strój zespołu ze szkoły w Łączanach.

 Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Zakrzewa /opiekun pani Anna Raus –Rajca/ - I miejsce ,po dogrywce II miejsce zajął zespół z PSP nr 24/opiekun pani Sylwia Puchalska/ III lokata przypadła zawodnikom z PSP nr 13 PSP/opiekunowie panie: Ewa Zawadka i Agnieszka Wachnicka/

Na wszystkich uczestników konkursu czekał słodki poczęstunek i nagrody ufundowane przez sponsorów. Było ich aż 13: Parki Narodowe Kampinoski, Roztoczański, Poleski, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwo Radom, wydawnictwo Reader,s Digest, Multikino, kino Helios, Pływalnia Neptun, Media Markt, Prowident, Starostwo Powiatowe Radom, Centrum Informacji Turystycznej.

Słodkie niespodzianki i podziękowania z rąk organizatorów: dyrektora PG nr 13 pana Tomasza Gogacza i prezesa ZO LOP pani Elżbiety Molendy otrzymały też wszystkie nauczycielki przygotowujące zespoły do konkursowych działań.

Dziękujemy sponsorom, dyrekcji szkoły, pani pedagog, naszym gimnazjalistom z klas Ie, IIIa, IIIe.

Do zobaczenia za rok.