Strona główna > Klocki autonomiczne > Biologia > Aktualnosci > klasa medyczno-językowa

klasa medyczno-językowa

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kategoria:

Medyczna przerwa- spotkanie z aparatem ruchu

19 kwietnia 2012 r. uczniowie z klasy IE - medyczno-językowej   zaprosili swoich kolegów  na spotkanie z aparatem ruchu. Na wszystkich zainteresowanych czekały rebusy, układanki, pytania dotyczące aparatu ruchu.

Chętni wskazywali też kości i typy ich połączeń na szkielecie, a  także  rozpoznawali  złamania kości na zdjęciach rentgenowskich. Podsumowano też ankietę przeprowadzaną w tym roku szkolnym wśród uczniów klas I dotycząca złamań kości.

 Za każde dwie prawidłowe odpowiedzi   uczniowie otrzymywali owoce - na wzmocnienie organizmu , cukierki – galaretki, wzmacniające chrząstki stawowe lub długopisy. 

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem głównie gimnazjalistów z klas pierwszych.  W czasie trzech  przerw odwiedziło go ponad 80 osób.

 Wystawkę plakatów, kolejne zadania przygotowali  „medycy”z klasy IE głównie: Kasia i Ania, Adam oraz Patrycja i Ada wspomogli ich: Kasia, Natalie, Magda, Jagoda i Ola 

przerwa

         

 

 

 

 

 

 

klasa medyczna na III Radomskim Pikniku Naukowym

a         

 

                  

Już klasa II- wizyta w RCKIK w Radomiu

4 kwietnia 2013 roku 11 osobowa grupa uczniów klas IIIb I IIe realizujących projekty dotyczące zdrowia, wybrała się do Regionalnej Stacji Krwiodawstwa. Dla niektórych z nich to kolejna szansa na poznanie placówki, metod badań, honorowego krwiodawstwa.

Bardzo mile powitał  uczestników dyrektor RCKiK Radom Józef Waniek i zapoznał z historią  placówki i ideą krwiodawstwa. Wraz  z paniami z Działu promocji Marketingu  gimnazjaliści  przeszli  przez  wszystkie etapy  drogi dawcy : od ankiety /wypełnianej przy każdym zgłoszeniu dawcy/ przez  punktu pobrań- tu byli świadkami  poboru krwi do analizy, miejsce regeneracji organizmu tuż przez oddaniem, do Sali oddania krwi. Zobaczyli też  co się dalej dzieje z krwią: dział preparatyki,  przechowywania i ekspedycji.

W każdym z działów  otrzymali moc wiadomości , a na koniec broszury na temat honorowego Krwiodawstwa. Może za kilka lat w takiej roli odwiedzą RCKiK ? Kto wie?

Dziękujemy  pracownikom RCKiK w Radomiu za miłe przyjecie, moc wrażeń.

Gimnazjaliści wraz z opiekunem 

Kolejna interaktywna przerwa

W piątek, 14 czerwca  realizatorzy projektu  o zdrowiu  z klasy medyczno językowej IIe zaprosili gimnazjalistów na interaktywną przerwę .

Oj działo się... Adam i Kacper mierzyli  i ważyli  informowali jak wyliczyć wskaźnik BMI, siostry Kasia i Ania mierzyły ciśnienie. Były też krzyżówki, zagadki, wierszyki o zdrowiu i słodkie nagrody. Medykom pomagały 4 dziewczęta z IIIa. Chętnych nie brakowało, zobaczcie sami:

                  

              

                      

klasa medyczna na IV pikniku naukowym