Strona główna > Klocki autonomiczne > Biologia > Aktualnosci > Piękno i bogactwo radomskiej przyrody - konkurs

Piękno i bogactwo radomskiej przyrody - konkurs

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kategoria:

13 maja w godzinach od 10-11.30 w PG nr 13 odbył się drugi i ostatni etap międzyszkolnego konkursu przyrodniczego dla uczniów szkól podstawowych "Piękno i bogactwo radomskiej przyrody" . Przybyli uczestnicy z opiekunami i kibicami, honorowy gość - prezes ZO LOP pani Elżbieta Molenda, jurorzy: pani Ewa Gontarczyk, Małgorzata Starzyńska, dyrekcja szkoły: pan Tomasz Gogacz, pani Grażyna Mazur.

Do finału stanęło 7 zespołów z radomskich szkół podstawowych PSP nr 1, PSP nr 4, PSP nr 9, PSP nr 18, PSP nr 34, PSP nr 24,oraz PSP w Zakrzewie.

 Najlepsi przyrodnicy z wymienionych placówek zmagali się  z rozpoznawaniem radomskich parków,  żyjących tam ptaków, charakterystycznych gatunków drzew liściastych i iglastych. Musieli się też wykazać pomysłowością/ przygotowanie stroju/ i znajomością języka angielskiego/opis stroju w tym języku, przygotowanie mini promocji trasy turystycznej. Pomocny tu był okazjonalny słowniczek  opracowany przez nauczyciela języka angielskiego panią Ewę Gontarczyk.  Zespoły były bardzo dobrze przygotowane , przy niemałym zaangażowaniu  swoich nauczycieli. Konieczna była dogrywka, do walki o I miejsce stanęły 2 zespoły z PSP nr 4 i PSP w Zakrzewie.  Wiedza ornitologiczna zdecydowała o wygranej  zespołu z Zakrzewa.

Oto finaliści: I miejsce - PSP w Zakrzewie, II miejsce - PSP nr 4, III miejsce - PSP nr 24

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, liczne nagrody książkowe, albumy, przewodniki  i kalendarze

Zwycięski zespół  nagrodzono biletami  do kina i nagrodą specjalną - spotkaniem z leśnikiem.

Fundatorami nagród i poczęstunku dla wszystkich finalistów byli: RDLP w Radomiu, SIDIL w Radomiu, kino Helios, Rada Rodziców przy PG Nr 13 w Radomiu.

Dziękujemy oczywiście naszym gimnazjalistom z klas IIIe, IIIa, IIIf za  konferansjerkę oraz pomoc w organizacji imprezy.

Organizatorki konkursu - nauczyciele geografii i biologii: Elżbieta Bąk, Irena Śniarska.