Strona główna > Klocki autonomiczne > Biologia > Aktualnosci > Zajęcia terenowe w leśnictwie Rajec

Zajęcia terenowe w leśnictwie Rajec

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kategoria:

Klasa przyrodniczo-matematyczna na  zajęciach w leśnictwie. To  nasze drugie spotkanie w ramach patronatu. Tym razem relację z leśnego spotkania przygotowała Natalka. Zapraszamy.

opiekunowie klasy :wychowawczyni Agnieszka Harenza i nauczyciel biologii Irena Śniarska

6 października czternastoosobowa grupa uczniów , udała się do Rajca  na zajęcia w lesie.

Gdy dotarliśmy na miejsce zapoznaliśmy się z kartą pracy . Zostaliśmy podzieleni na 4 grupy. Naszym zadaniem było między innymi odróżnianie drzew i ich owoców. Mierzyliśmy pnie sosen i brzóz na wysokości 130 cm. Po wykonaniu powierzonych zadań, porządkowaliśmy teren leśny. Razem uzbieraliśmy ok. 3 worki śmieci. Podczas spaceru, grupa uczestników, zaobserwowała przez lornetkę wiewiórkę, która „kicała” po drzewach. Najprzyjemniejszą częścią naszego spotkania było ognisko. Piekliśmy pianki i kiełbaski. Niektórzy próbowali swoich sił w skokach przez ognisko. Słuchaliśmy muzyki i tańczyliśmy w jej rytm, zważając na to, czy nie przeszkadzamy mieszkańcom lasu.

Podsumowując, niektórzy po raz pierwszy mieli styczność z pomiarem pnia, zdobyli nową wiedzę na temat lasu, miło spędzili wolny czas. Nikomu nic się nie stało. Wszyscy zachowywali się zgodnie z zasadami przebywania w lesie. Po skończeniu zajęć, posprzątaliśmy po sobie i autobusem linii 26, wróciliśmy do szkoły. Uważamy wyjście do lasu za udane. Mamy nadzieję, że będzie ich jak najwięcej. Natalka