Ilość odwiedzin: 878

Geografia

 

AKTUALNOŚCI

 

Nauczyciele geografii

Nauczane klasy

Grażyna Mazur 

1Ap,1bp grupa mat-info,1Cp,1E

Małgorzata Zielińska

malgorzata.zielinska@13liceum.eu

oddziały dwujęzyczne 1b,1D

 

Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie

admin - geografia

Mamy powód do dumy  - III miejsce.

Dnia 28 listopada 2018 nasza szkoła otrzymała tytuł BRĄZOWEJ MAZOWIECKIEJ SZKOŁY AKTYWNEJ TURYSTYCZNIE za rok szkolny 2017/2018. Odebraliśmy go z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego - pana Adama Struzika.

IV Dni Lwowa i Kresów Wschodnich

admin - geografia

W ramach radomskich obchodów 100-lecia Republiki Radomskiej przygotowano wiele imprez dla każdego zainteresowanego. Uczniowie  naszej szkoły z klas 3C i 3E wybrali się na IV Dni Lwowa i Kresów Wschodnich, imprezę pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia.

Radom - moje miasto

admin - geografia

W ostatni piątek (12 października )  grupa uczniów z klas 3C oraz 3E wzięła udział w marszach na orientację na terenie naszego miasta. To była przemyślana i ciekawa gra miejska po okolicy PARKU KOŚCIUSZKI.

Przygotowana mapa łączyła umiejętność orientowania się w terenie ze współpracą w grupie. Zadania były ciekawe, trasa nie była długa a przy pięknej, jesiennej pogodzie marsz na orientację był czystą przyjemnością.

Grę miejską przygotował  PTTK Łucznik Radom.

VII Wakacyjna InO

admin - geografia

W terminie 15-17 czerwca 2018 grupa najwytrwalszych turystów z naszej szkoły wzięła udział w ważnej imprezie na orientację. W okolicy Tarłowa i Ożarowa w woj. świętokrzyskim rozegrane zostały  trzy etapy w kategorii młodzież (TM) zaliczane do Pucharu Polski Młodzieży w Marszach na Orientację.

Od bieguna do bieguna

admin - geografia

OMTTK - finał wojewódzki

admin - geografia

       W dniach 12-13 maja 2018 w Nowej Wsi niedaleko Warki rozegrany został finał wojewódzki OMTTK (turniej turystyczny) pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nasza drużyna w składzie - Wiktoria Salata, Wiktoria Wójcik oraz Maciej Papiewski po raz kolejny, tym razem z drużynami z całego województwa mazowieckiego stanęli w szranki, by pokazać wiedzę i umiejętności turystyczne. 

Na każdą drużynę czekały liczne konkurencje turniejowe:

MÓJ REGION - MOJA OJCZYZNA

admin - geografia

Mamy kolejny powód do dumy - nasza drużyna w składzie: Wiktoria Salata oraz Wiktoria Wójcik

zdobyły II miejsce w finale konkursu "Mój Region - moja Ojczyzna" organizowanym przez RODON.

Konkurs - Z mapą dookoła świata

admin - geografia

      Radomska młodzież gimnazjalna uwielbia podróże zwłaszcza te po mapie. Wyraz zainteresowania dali podczas finału Radomskich Zawodów Geograficznych  „Z mapą dokoła świata”. Tegoroczna edycja przygotowana przez  Rodon przy współpracy z PTG (Polskie Towarzystwo Geograficzne) przebiegała pod hasłem „Na krańcu świata - Australia i Oceania”.

OMTTK

admin - geografia

OMTTK PTTK to największe przedsięwzięcie z zakresu szkolnej turystyki edukacyjnej, organizowane przez PTTK, o charakterze cyklicznym, całorocznym, na terenie całego kraju. Co roku Turniej popularyzuje walory turystyczno-krajoznawcze innego, wybranego województwa. W roku szkolnym 2017/18 jest to województwo małopolskie.

Maraton InO

admin - geografia

24 lutego w towarzystwie pięknej słonecznej i niezwykle mroźnej pogody grupa naszych uczniów wybrała się na Maraton MnO (Marsze na Orientację). Impreza została zorganizowana przez PTTK "Łucznik" w miejscowości Sucha k/Białobrzegów.

Strony