Strona główna > Klocki autonomiczne > Geografia > Aktualnosci > Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie

Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie

Kategoria:

Mamy powód do dumy  - III miejsce.

Dnia 28 listopada 2018 nasza szkoła otrzymała tytuł BRĄZOWEJ MAZOWIECKIEJ SZKOŁY AKTYWNEJ TURYSTYCZNIE za rok szkolny 2017/2018. Odebraliśmy go z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego - pana Adama Struzika.

Tego dnia w Warszawie spotkały się szkoły z całego woj. mazowieckiego, które realizują z młodzieżą aktywny wypoczynek, promują lokalną turystykę i pokazują piękno polskiej przyrody oraz kultury.  Nasza szkoła od wielu lat promuje i realizuje turystykę. Współpracujemy z PTTK "Łucznik". Jeździmy na rajdy piesze, rowerowe, marsze na orientację. Sprawdzamy się w konkursach turystycznych - OMTTK, Mój Region, moja Ojczyzna. Zdobyty tytuł cieszy nas ogromnie.

Organizatorem konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” jest Mazowieckie Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego  pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Najważniejsze cele konkursu to - popularyzacja turystyki krajoznawczej i kwalifikowanej, propagowanie poznawania walorów turystycznych woj. mazowieckiego oraz inspirowanie do czynnego podróżowania po Mazowszu.

​Nagród otrzymaliśmy wiele - jedną z nich było zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz spotkanie z podróżniczką motorową - Anną Jackowską. To był dzień pełen emocji i pozytywnych wrażeń.

Zapraszam na szlaki turystyczne.

Opiekun koła turystycznego:

Elżbieta Bąk