XVII Rajd Gimnazjalny

Kategoria:

Kolejny już XVII Rajd Gimnazjalny za nami. Dobry humor dopisywał wszystkim tym bardziej, że pogoda w ten ostatni dzień lata wyjątkowo nas rozpieszczała .

Pierwszym etapem rajdu był Pomnik Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach. Tutaj opowieścią o historii tego miejsca interesowali  młodszych kolegów uczniowie klasy 3E. Następnie trasa poprowadziła nas zielonym szlakiem przez urokliwy pejzaż jesiennego lasu Puszczy Kozienickiej. Najbardziej zachwycił wszystkich rezerwat „Krępiec” a zwłaszcza odcinek źródłowy rzeki Krępianki z uroczo wykonanymi kładkami spacerowymi. Meta rajdu też była dla wszystkich wyjątkowym zaskoczeniem – wysoka wydma, po której zbiegaliśmy uradowani do ośrodka „Polanka” w Garbatce, duży zbiornik wodny, ognisko i rozlegająca się muzyka zachęcająca do tańców. Do tego wiele konkurencji sportowych rozgrzewających nas  nie tylko emocjonalnie – skakanka, rzut jajem na odległość, przeciąganie liny i niespodzianka.

Wrażeń moc. Będziemy mieć bogate wspomnienia.

Wróciliśmy z dyplomami i nagrodami, które ufundował Dyrektor szkoły.

W klasyfikacji generalnej najlepsza była klasa  1D, tuz za nią klasa 1i oraz 1F. Gratulujemy!!!

TABELA WYNIKÓW XVII Rajdu Gimnazjalnego

Konkurs Krajoznawczy