Ilość odwiedzin: 568

Język angielski

Informacje o przedmiocie

NAUCZYCIELE w roku szk. 2018/2019

 

Ilona Adamska

Katarzyna Chojnacka

Ewa Gontarczyk

Agata Hodio

Małgorzata Zielińska

 

AKTUALNOŚCI

 

 

Świętujemy Walentynki!

angielski

Klasa 3a, dwujęzyczna, każdego roku świętuje Walentynki. Tym razem również nie zapomniano o Dniu Zakochanych. Były zabawne konkursy, quizy językowe, podczas których, między innymi,  można było dowiedzieć się imienia przyszłego partnera lub partnerki.
Nie zabrakło też "randki w ciemno" oraz piosenek o miłości. Wszyscy świetnie się bawili.

POKÓJ ZAGADEK na zajęciach języka angielskiego!

admin

Tego dnia wchodząc do klasy, Uczniowie nie spodziewali się, że za drzwiami sali językowej czeka na nich nie lada wyzwanie i zagadka do rozwiązania - poznanie trzycyfrowego kodu do szkatułki z kłódką, w której znajdował się klucz do sali.

Europejski Dzień Języków

angielski
 Uczniowie klasy 3d świętowali  tegoroczny Europejski Dzień Języków na specjalnie urządzonym w czasie długiej przerwy stoisku. Wcześniej jednak korytarze szkolne zostały przez nich ozdobione plakatami, logo EDJ oraz licznymi ciekawostkami na temat języków europejskich. Wszyscy chętni uczniowie naszego liceum mogli spróbować swoich sił

Studenci z Turcji i Algierii w naszej szkole

angielski

Jest już długoletnią tradycją naszej szkoły, że  w ramach projektu AIESEC, współpracując z Uniwersytetem Warszawskim  organizujemy spotkania ze studentami z obcych krajów. Również i w tym roku, w dniach od 21 do 30 maja gościliśmy w naszym liceum zagranicznych studentów, byli to Houssain  Mohammedi z Algierii i Cafer Burak Yakici z Turcji. 

Laureat etapu wojewódzkiego w Konkursie Języka Angielskiego

angielski

Miło nam podzielić się radością, że w bieżącym roku szkolnym,  nasz uczeń Jakub Jaworski
z kl. 3H został laureatem wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

Euroweek

angielski

W piątek 16 marca 2018r. wraz z p. Ewą Gontarczyk i p. Małgorzatą Jakubczak wybraliśmy się na Euroweek. Cała wycieczka trwała 5 dni. Już tego samego dnia, tuż po przybyciu do pięknej Polanicy-Zdrój, zakwaterowaniu się w hotelu Polanica i zjedzeniu smacznej kolacji 

Halloween w klasie 2A

angielski
31 października  II A obchodziła swoje klasowe Halloween. Jako klasa dwujęzyczna, wszystkie konkurencje przeprowadziliśmy  w języku angielskim. Przygotowaliśmy poczęstunek i dekoracje, dzięki którym nadaliśmy sali klimatu obchodzonego święta. Zabawa dzieliła się na 5 rozgrywek: kalambury, kahoot, wykreślankę, jedzenie jabłka ze sznurka, oraz cieszącą się największym zaangażowaniem mumię. W tej rywalizacji oplataliśmy papierem toaletowym osobę towarzyszącą. Poświęciliśmy ten czas na integrację oraz naukę nowych słów, ale też na poszerzanie wiedzy
z dziedziny kultury krajów anglojęzycznych.
(E.Gontarczyk)

Spelling Challenge

admin

Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami do udziału w III Edycji Regionalnego Konkursu Ortograficznego pt. "Spelling Challenge", który odbędzie się w naszej szkole 27 kwietnia 2017 roku o godzinie 1300.

Patronat Honorowy:

American Corner

Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia do dnia 20 kwietnia na adres e-mail kancelaria@gim13.eu lub faxem: +483631895.

Poniżej szczegółowe informacje:

WITH FLYING COLOURS AGAIN!

admin
Bartłomiej Nowak, uczeń klasy 1A, zdobył I miejsce w konkursie z języka angielskiego pt. „My Hometown”, który odbył się 13 marca 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Radomiu.
 

Co się zadziało, a co jeszcze będzie?

admin
HALLOWEEN I CHRISTMAS JUŻ ZA NAMI, A CO TERAZ?
Klasa 2H przygotowała w roku 2016/2017 w ramach zajęć z wiedzy o krajach anglojęzycznych lekcje na temat święta Halloween i Bożego Narodzenia.Wśród quizów, zagadek, gier i zabaw oraz typowego dla tych świąt poczęstunku nie zabrakło też prezentacji uczniów wraz z ćwiczeniami dla swoich kolegów i koleżanek. Uczniowie nie zapomnieli też o ciekawych strojach, które można zobaczyć poniżej. 

Strony