Klasa dwujęzyczna

Wersja do wydrukuWersja PDF
Zapraszamy do zapoznania się z PROJEKTEM EDUKACYJNYM Z CHEMII, realizowanym przez panią Beatę Gregorczyk oraz panią Renatę Kowalską-Gajewską w roku szkolnym 2012/2013. Szczegóły w dziale chemia.
 
Projekt "Chemia-Chemistry", realizowany w Publicznym Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu, znalazł się w gronie Laureatów Ogólnopolskiego Konkursów Projektów eTwinning 2013. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas ogólnopolskiej konferencji programu eTwinning w Warszawie, 7 czerwca 2013 r. Patronat honorowy nad uroczystością objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Administracji i Cyfryzacji.
(B. Gregorczyk)
 
Już od czterech lat w naszej szkole, w ramach innowacji, zajęcia z biologii, chemii i wiedzy o społeczeństwie prowadzimy w języku angielskim. Przeprowadzona w klasach dwujęzycznych ewaluacja wskazuje na wysoką aprobatę podjętych działań. Uczniowie wyrażają wielką satysfakcję z  faktu, iż mogą zdobywać wiedzę z tych przedmiotów poprzez język obcy. Realizowana podstawa programowa z biologii, chemii i wiedzy o społeczeństwie wzbogacona jest systematycznym poszerzaniem kompetencji językowych uczniów oraz specjalistyczną terminologią z danej dziedziny.
Na współczesnym rynku pracy wzrasta potrzeba rozwijania umiejętności i świadomości międzykulturowej. Jednym ze sposobów radzenia sobie z przyszłymi wyzwaniami jest wzmocnienie integracji kształcenia językowego i kulturowego w połączeniu z nauczaniem przedmiotów w języku obcym.
Więcej informacji na temat nauczania dwujęzycznego znajdziecie Państwo klikając na poniższe linki. Zapraszamy do lektury.