Strona główna > Klocki autonomiczne > Język hiszpański > Aktualnosci > Czym zajadają się Hiszpanie? Jak smakują hiszpańskie churros?

Czym zajadają się Hiszpanie? Jak smakują hiszpańskie churros?

Wersja do wydrukuWersja PDF

O tym wszystkim można było dowiedzieć się w Publicznym Gimnazjum nr 13 w Radomiu, podczas Dnia Hiszpańskiego. Uczniowie klasy hiszpańskiej - 1e przygotowali przepyszne, oryginalne potrawy hiszpańskie, takie jak churros,  patatas bravas, tortilla de patatas, chorizo czy jamón serrano.  Aby ich skosztować, trzeba było przyjść ubranym w kolorach Hiszpanii- żółtym i czerwonym oraz wziąć udział w quizie.

W szkole wisiały przepiękne plakaty i flagi Hiszpanii. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach: najlepiej przebrana klasa oraz najlepszy strój hiszpański. Wygrała klasa 2A, która w nagrodę otrzymała punkty z zachowania oraz uczennica klasy 1- Zuzanna Mortka, która przebrała się za przepiękną tancerkę flamenco.  W nagrodę otrzymała książkę do nauki języka hiszpańskiego i coś słodkiego.

Pomysłodawcą Dnia Hiszpańskiego była nauczycielka języka hiszpańskiego Małgorzata Kolenda przy współpracy z nauczycielką Olgą Pytlińską.