Ilość odwiedzin: 697

Język niemiecki

Witamy na stronie języka niemieckiego! Zachęcamy do śledzenia aktualności (poniżej) oraz do zapoznania się z dokumentacją przedmiotową, składem zespołu germanistów, harmonogramem zajęć dodatkowych oraz licznymi galeriami i artykułami prasowymi. Na naszej stronie znajdziecie również charakterystykę klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim, bank zadań egzaminacyjnych, ciekawostki krajoznawcze, informacje o konkursach i podręcznikach oraz poczytacie o naszych partnerach i o przyznanych nam nagrodach i wyróżnieniach, a także o współpracy międzynarodowej. Zapraszamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku!
 

Publikacje naukowe nauczycieli języka niemieckiego

niemiecki
Z przyjemnością informujemy, że pan dr Radosław Lis opublikował artykuł naukowy w zakresie językoznawstwa pt. "Od Lutra do Goebbelsa - rola mediów w propagandzie na przestrzeni wieków." Artykuł ukazał się w najnowszym numerze czasopisma "Studia Niemcoznawcze", wydawanym przez Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zachęcamy również do zapoznania się z innymi publikacjami naukowymi nauczycieli języka niemieckiego - pani dr Matyldy Nowak, pana dr Radosława Lisa i pana mgr Sebastiana Kwintala. Pełna lista znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce Publikacje nauczycieli.

(R.Lis)

III Edycja Warsztatów Germanistycznych UTH

niemiecki
W dniach 23-24 marca 2018r. nasi uczniowie wzięli udział w III Edycji Warsztatów Germanistycznych organizowanych przez naszą uczelnię patronacką - Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

(M. Nowak, R. Lis)

Publikacje naukowe nauczycieli języka niemieckiego

niemiecki
Z przyjemnością informujemy, że pan dr Radosław Lis opublikował artykuł naukowy w zakresie glottodydaktyki pt. "Das Gespräch mit einem literarischen Text: Landeskunde und Literatur im Fremdsprachenunterricht." Artykuł ukazał się w najnowszym numerze czasopisma "Studia Niemcoznawcze", wydawanym przez Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zachęcamy również do zapoznania się z innymi publikacjami naukowymi nauczycieli języka niemieckiego - pani dr Matyldy Nowak, pana dr Radosława Lisa i pana mgr Sebastiana Kwintala. Pełna lista znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce Publikacje nauczycieli.
(R.Lis)

Warsztaty Germanistyczne dla młodzieży

niemiecki
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (nasza uczelnia patronacka) już po raz trzeci organizuje Warsztaty Germanistyczne dla młodzieży szkolnej i studentów, na które serdecznie zapraszają Dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego oraz Kierownik Zakładu Germanistyki. Warsztaty pod hasłem „Granice mojego języka są granicami mojego świata” odbędą się w dniach 23-24 marca 2018r., a poprowadzą je wykładowcy z Zakładu Germanistyki UTH oraz goście z Heinrich Heine Universität zu Düsseldorf.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z programem Warsztatów.
(Matylda Nowak, Radosław Lis)
 

 

Publikacje naukowe nauczycieli języka niemieckiego

niemiecki
Z przyjemnością informujemy, że pani dr Matylda Nowak, nauczycielka języka niemieckiego, wydała podręcznik do literatury niemieckiej pt. "Bausteine zur Literatur - von den Anfängen bis Ende des Mittelalters". Zachęcamy do lektury! O innych publikacjach naukowych nauczycieli języka niemieckiego przeczytacie tutaj.
(R.Lis)

Arkusze egzaminacyjne z języka niemieckiego

niemiecki
Drodzy uczniowie, dodaliśmy nowe arkusze egzaminacyjne z języka niemieckiego do naszego "banku zadań powtórzeniowych". Znajdziecie je w naszej zakładce egzamin gimnazjalny.
(R.Lis)

Konkursy w roku szkolnym 2017/2018

niemiecki
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie języka niemieckiego organizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Szczegóły

(R.Lis)

Publikacje naukowe nauczycieli germanistów

niemiecki
Z przyjemnością informujemy, że pan dr Radosław Lis opublikował artykuł naukowy pt. "Pathos und Superlative in der Krakauer Zeitung". Artykuł ukazał się w najnowszym numerze czasopisma "Językoznawstwo", wydawanym przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. Czasopismo to porusza problematykę dotyczącą różnych aspektów języka, obejmuje pełny zakres tematyczny językoznawstwa współczesnego i historycznego oraz wiedzę o komunikacji z uwzględnieniem współczesnych metodologii i technik badawczych.
Zachęcamy również do zapoznania się z innymi publikacjami naukowymi nauczycieli języka niemieckiego - pani dr Matyldy Nowak, pana dr Radosława Lisa i pana mgr Sebastiana Kwintala. Pełna lista znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce Publikacje nauczycieli.
(R.Lis)

II Edycja Warsztatów Germanistycznych

niemiecki
Dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego oraz Kierownik Zakładu Germanistyki UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu mają zaszczyt zaprosić studentów germanistyki, młodzież szkolną, nauczycieli oraz wszystkie osoby zainteresowane językiem, literaturą, i kulturą niemiecką na II Edycję Warsztatów Germanistycznych dla studentów i młodzieży szkolnej pod hasłem „Granice mojego języka są granicami mojego świata”, która odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia 2017 r. w Radomiu na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
Wzorem poprzedniego roku Warsztaty Germanistyczne poprowadzą wykładowcy z Zakładu Germanistyki UTH i goście z Heinrich Heine Universität zu Düsseldorf oraz innych instytucji niemieckich. Pragniemy zainteresować językiem i kulturą niemiecką oraz związanymi ze znajomością języka niemieckiego możliwościami zawodowymi.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem Warsztatów Germanistycznych oraz uczestnictwa w wybranych warsztatach.
(Matylda Nowak, Radosław Lis)

Warsztaty językowe dla młodzieży

niemiecki
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Edycji Warsztatów Germanistycznych dla studentów i młodzieży szkolnej, organizowanych przez Wydział Filologiczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Warsztaty odbędą się w dniach 7-8 kwietnia 2017r. Szczegółowy program spotkania ogłosimy już niebawem.
Wśród prowadzących zajęcia spotkać będzie można troje naszych germanistów (dr Matylda Nowak, dr Radosław Lis, mgr Sebastian Kwintal), a także gości z Uniwersytetu w Düsseldorfie.
Przypominamy, że Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny sprawuje patronat nad prowadzonymi przez nas od lat oddziałami dwujęzycznymi.
(Radosław Lis)

Strony