Ilość odwiedzin: 1119

Maria Soboń

Justyna Staluszka

Anna Wójcik

KONKURS RECYTATORSKI ,,DLA NIEPODLEGŁEJ”

admin

W dniu 5 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: ,,Dla Niepodległej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

KONKURS RECYTATORSKI ,,DLA NIEPODLEGŁEJ”

admin

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w wewnątrzszkolnym konkursie recytatorskim   pod hasłem: ,,Dla Niepodległej” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie recytacji wybranego utworu o tematyce patriotycznej dowolnego polskiego autora. Konkurs odbędzie się 5.12.2018 roku w świetlicy szkolnej o godzinie 9.50.

Ostatnia taka wycieczka czyli jak się bawią 2d, 3a, 3d, 3f

admin

Setka przebierańców na sennym o tej porze deptaku nadmorskiej Pogorzelicy to widok niezapomniany. Nieliczni o tej porze roku turyści zatrzymują się zdumieni, dzieci robią selfie na tle barwnego korowodu. Tak się bawią nad Bałtykiem gimnazjaliści z XIII Liceum z Radomia.

Miasteczko

O Polsce w poezji

admin

W dniu 18.05.2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: POEZJA PATRIOTYCZNA. Wzięło w nim udział blisko 20 uczniów, co bardzo cieszy, bo jak widać, recytatorów w XIII Liceum nie brakuje.

Wyniki Konkursu Plastycznego

Wyniki Konkursu Recytatorskiego - Polscy Nobliści

Wyniki Konkursu Recytatorskiego -Polscy Nobliści

dla uczniów oddziałów gimnazjalnych z województwa mazowieckiego

X EDYCJA - FINAŁ

Edycja 2018

Julia Wójcik

Sposób na lekturę wg klasy 2b

Sposób na lekturę wg klasy 2b

Jak polubić czytanie lektur? W jakim celu poznawać ich treść? Czy sprawdzanie wiedzy po przeczytaniu lektury może być przyjemne?

Lemaniacy 2016 pod znakiem magii

admin

Finał Lemaniaków 2016 już przeszedł do historii. Spotkaliśmy się 3 czerwca, by wspólnie obchodzić święto fantastyki. Pojawili się znamienici goście – uczestnicy i ich opiekunowie, jurorzy, przedstawiciele sponsorów i radomskie media. Jurorzy - Adolf Krzemiński, poeta, Elżbieta Zawodnik, polonistka i Małgorzata Boruta, polonistka i pracownica RODON-u - przekazali protokół obrad z wynikami. Oto one w przypadkowej kolejności:

Lemaniacy - zwycięska czternastka

admin

Mamy już wyniki konkursu Lemaniacy 2016 na opowiadanie w konwencji fantastycznej. Niezależne jury   wyłoniło najlepsze teksty tegorocznej edycji. Oto autorzy prac w przypadkowej kolejności:

1) PSP 1             – Lili

2) PSP nr 3        – Wcaleniejakub, Selina, CalineczkaMartynka

3) PSP nr 4        – Gryca

Lemaniacy 2016

admin

Rusza tegoroczna VII edycja Lemaniaków. Czy jesteś uczniem szkoły podstawowej na Mazowszu? Czy uczęszczasz do klasy czwartej, piątej lub szóstej? Czy lubisz czytać Lema  albo Tolkiena, Terakowską albo Sapkowskiego? Masz pomysł na własne opowiadanie? Jeśli odpowiesz na te pytania twierdząco, ten konkurs jest dla Ciebie.