Ilość odwiedzin: 1119

Język polski

Informacje o przedmiocie

Polonistki:

Lidia Gałczyńska - Wabik

                                                                    Edyta Małysa

Małgorzata Nowak

Maria Soboń

Justyna Staluszka

Anna Wójcik

 

O Polsce w poezji

admin

Wyniki Konkursu Plastycznego

admin

 

 

 

Wyniki Konkursu Recytatorskiego - Polscy Nobliści

admin

Wyniki Konkursu Recytatorskiego -Polscy Nobliści

dla uczniów oddziałów gimnazjalnych z województwa mazowieckiego

X EDYCJA - FINAŁ

Edycja 2018

 

I miejsce

Julia Wójcik

Sposób na lekturę wg klasy 2b

admin

Sposób na lekturę wg klasy 2b

Jak polubić czytanie lektur? W jakim celu poznawać ich treść? Czy sprawdzanie wiedzy po przeczytaniu lektury może być przyjemne?

Lemaniacy 2016 pod znakiem magii

admin

Finał Lemaniaków 2016 już przeszedł do historii. Spotkaliśmy się 3 czerwca, by wspólnie obchodzić święto fantastyki. Pojawili się znamienici goście – uczestnicy i ich opiekunowie, jurorzy, przedstawiciele sponsorów i radomskie media. Jurorzy - Adolf Krzemiński, poeta, Elżbieta Zawodnik, polonistka i Małgorzata Boruta, polonistka i pracownica RODON-u - przekazali protokół obrad z wynikami. Oto one w przypadkowej kolejności:

 

Lemaniacy - zwycięska czternastka

admin

Mamy już wyniki konkursu Lemaniacy 2016 na opowiadanie w konwencji fantastycznej. Niezależne jury   wyłoniło najlepsze teksty tegorocznej edycji. Oto autorzy prac w przypadkowej kolejności:

 

1) PSP 1             – Lili

2) PSP nr 3        – Wcaleniejakub, Selina, CalineczkaMartynka

3) PSP nr 4        – Gryca

Lemaniacy 2016

admin

     Rusza tegoroczna VII edycja Lemaniaków. Czy jesteś uczniem szkoły podstawowej na Mazowszu? Czy uczęszczasz do klasy czwartej, piątej lub szóstej? Czy lubisz czytać Lema  albo Tolkiena, Terakowską albo Sapkowskiego? Masz pomysł na własne opowiadanie? Jeśli odpowiesz na te pytania twierdząco, ten konkurs jest dla Ciebie.

Zdać egzamin celująco

admin

W ubiegłym roku dwie osoby z naszej szkoły – dziewczyna i chłopak -  osiągnęły z języka polskiego wynik marzeń. To nieczęsty przypadek, ale możliwy, jak się okazuje.

      Egzaminy zbliżają się wielkimi krokami i już teraz budzą dreszcz wśród trzecioklasistów. Ich marzenia są proste – sześć stuprocentowych wyników z kwietniowych egzaminów na zaświadczeniu z Warszawy..

Lemaniacy pod znakiem Tolkiena

admin

Finał Lemaniaków 2015 już przeszedł do historii. Spotkaliśmy się 29 maja, by wspólnie obchodzić święto fantastyki. Pojawili się znamienici goście – uczestnicy i ich opiekunowie, jurorzy, przedstawiciele sponsorów i radomskie media. Jurorzy - Adolf Krzemiński, poeta, Elżbieta Zawodnik i Małgorzata Boruta, polonistki i pracownice RODON-u - przekazali protokół obrad z wynikami. Oto one (w kolejności alfabetycznej):

 

Lemaniacy na finiszu

admin

      Uczestnikom Lemaniaków 2015 dziękujemy za nadesłane prace. Przypominamy o finale konkursu. Gala Lemaniaków już w najbliższy piątek, tj. 29 maja o godzinie 9:00, oczywiście w Publicznym Gimnazjum nr 13.

Strony