Strona główna > Klocki autonomiczne > Język polski > Aktualnosci > KONKURS RECYTATORSKI ,,DLA NIEPODLEGŁEJ”

KONKURS RECYTATORSKI ,,DLA NIEPODLEGŁEJ”

Kategoria:

W dniu 5 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: ,,Dla Niepodległej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W biało-czerwonej scenerii uczniowie z klas gimnazjalnych i licealnych recytowali poezję patriotyczną wybranych polskich autorów. W konkursie zwyciężyła Zofia Wit z klasy IIa, prezentując wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ,,Warszawa”. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Rychlicka z klasy IIIg, recytując utwór ,,Gawęda o miłości  ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej. Trzecie miejsce zajęła Marta Puta z klasy IIa z wierszem ,,Na śmierć rewolucjonisty” Władysława Broniewskiego. Wyróżnienie powędrowało do Natalii Dworak z klasy IIId. Zaprezentowała ona wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. ,,Elegia o…[chłopcu polskim]”.  Występy recytatorom i publiczności umiliły dziewczęta z klasy IIIa i IIIh, śpiewając znane pieśni legionowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Organizatorki