Strona główna > Klocki autonomiczne > Język polski > Aktualnosci > Sposób na lekturę wg klasy 2b

Sposób na lekturę wg klasy 2b

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kategoria:

Sposób na lekturę wg klasy 2b

Jak polubić czytanie lektur? W jakim celu poznawać ich treść? Czy sprawdzanie wiedzy po przeczytaniu lektury może być przyjemne?

Postanowiłyśmy przekonać kolegów i koleżanki z klasy, że znajomość lektur wcale nie jest taka zła, jak się wydaje. Jak to zrobiłyśmy? Łatwo nie było, ale po długich przemyśleniach wpadłyśmy na pomysł, żeby przygotować klasowy turniej „Skąpiec” w Milionerach.

Ułożyłyśmy kilka zestawów pytań dotyczących treści lektury, którą mieliśmy przeczytać, i na wzór turnieju, przeprowadziłyśmy eliminacje wśród kolegów i koleżanek zainteresowanych grą. Następnie najszybszy zawodnik (ten, który w najkrótszym czasie odpowiedział na pytanie eliminacyjne) musiał zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi treści lektury, mając do wyboru cztery odpowiedzi, wśród których była ta prawidłowa.

Zawodnicy mogli skorzystać z trzech kół ratunkowych, a progi gwarantowane to:

po 4. pytaniu – dwa plusy za aktywność z języka polskiego

po 7. pytaniu – trzy plusy za aktywność.

Wygraną w turnieju gwarantował komplet prawidłowych odpowiedzi na 13 pytań, a nagrodą była ocena bardzo dobra za aktywność na języku polskim.

Okazało się, że nasz pomysł spotkał się z aprobatą i zainteresowaniem. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i powtarzaliśmy treść „Skąpca” jednocześnie.

Pomysłodawczynie i autorki tekstu: Karolina Ch., Amelia Z. kl. 2B

Opiekun M. Nowak

Zdjęcia: Patrycja Sz. i Natalia W. kl.2b

Opublikowała M. Kośla