Strona główna > Klocki autonomiczne > Wychowanie fizyczne > Aktualnosci > Green Ducks tym razem w "Trzynastce"

Green Ducks tym razem w "Trzynastce"

Wersja do wydrukuWersja PDF

Futboliści amerykańscy radomskiego Green Ducks wraz z trenerami: Luke Zetazate i Austinem Jonesem odwiedzili kolejną szkołę, w której przeprowadzili zajęcia w ramach wychowania fizycznego.

- Nasza akcja jest charytatywna i polega na aktywizacji radomskiej młodzieży. Poza Publicznym Gimnazjum nr 13 odwiedziliśmy już także: Zespół Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego (Hubala), i Ośrodek Kształcenia Zawodowego "Profesja" - powiedziała Natalia Domagała, wiceprezes klubu.

Tymczasem: Michał Podkowa, Bartek Radomski, Kornel Żarłok, Bartosz Rybiński, Przemysław Odzimek, Karol Pluta, czyli futboliści radomskich Kaczorów przez ponad dwie godziny prowadzili zajęcia rekreacyjno -sportowe z grupą kilkuset osobową.

Wykonywane były m.in. ćwiczenia  pozycyjne, które mają również zastosowanie w futbolu amerykańskim.

Warto przypomnieć, że był to jeden z kolejnych etapów zachęcenia radomskiej młodzieży do spróbowania swoich sił w Green Ducks'ach.

- Są to pozytywne działania profilaktyczne, mające na celu odciągnięcie uczniów od różnego rodzaju zagrożeń. Ma to bardzo dobre znaczenie także dla szkoły, gdyż daje dobry przykład spędzenia zdrowego stylu życie - dodał Tomasz Gogacz, dyrektor PG nr 13.

 

http://www.radom.sport.pl/sport-radom/51,130876,20211627.html?i=3