Tenis stołowy

Wersja do wydrukuWersja PDF

1-20 marca 2013 r.

 

Kolejne mistrzostwo dla 13-tki!

 

Tym razem po tytuł mistrzyń sięgnęła reprezentacja naszej szkoły w tenisie stołowym dziewcząt, pod opieką pani Małgorzaty Linowskiej-Wasik. Zawody 20 marca rozgrywane były w ramach IX Radomskiej Olimpiady Młodzieży, w sali sportowej przy ul. Kościuszki. 

 

Zawody rozgrywane były tzw. systemem rosyjskim. W pierwszym meczu nasze reprezentantki mierzyły się z drużyną ubiegłorocznego wicemistrza, PG 3. Marta Jaroszek od początku kontrolowała przebieg meczu z Dominiką Rybińską i ostatecznie zwyciężyła 2:0 (11:7, 11:8), a Natalia Stanios po niepowodzeniu w pierwszym secie, później nie dała już szans Paulinie Jabłońskiej i wygrała 2:1 (7:11, 11:6, 11:8). Mecz deblowy również zakończył się w trzech setach. Najpierw po bezbłędnej grze, duet z "Trzynastki" rozgromił rywalki 11:1. W drugim secie pomimo niewielkiej przewagi, dziewczęta uległy w stosunku 7:11, by chwilę później ponownie zabłysnąć i zdeklasować PG 3 - 11:1.

 

W półfinale dziewczęta spotkały się z PG nr 2, a mecze deblowe rozgrywane były już do trzech wygranych setów. Znakomita Marta Jaroszek nie zawiodła i tym razem, pokonała reprezentantkę "dwójki", Klaudię Zegarek w dwóch setach - kolejno do 4 i (uwaga!) do zera. Druga z podstawowego składu, Natalia mierzyła się z Urszulą Woźniak i ona również "gładko" wygrała 11:4 i 11:5. W grze deblowej był to jeden z najszybszych meczów podczas środowych zawodów. PG 13 zwyciężyło pewnie 3:0, nie dając dojść rywalkom do głosu (11:4, 11:1, 11:1).

 

Dość niespodziewanie, do finału razem z naszą reprezentacją weszło PG nr 23. Rywalką Natalii Stanios była Monika Nogaj, która okazała się wymagającą przeciwniczką. Ich mecz trwał aż 4 sety, jednak szczęśliwie dla nas, Natalia tego dnia była świetnie dysponowana. Po walce łeb w łeb, triumfowała 3:1 (10:12, 11:8, 12:10, 14:12). Marcie, której przyszło mierzyć się z Aleksandrą Mróz, wystarczyły z kolei trzy sety - 11:6, 11:0, 11:5.

Finałowe starcie deblowe było jedynie formalnością. Po jednostronnym widowisku i wielu godnych podziwu akcjach, reprezentacja naszego gimnazjum mogła cieszyć się ze zwycięstwa 3:0 (11:7, 11:5, 11:4).

 

Tym samym dziewczęta sięgnęły po tytuł mistrzyń i uzyskały w pełni zasłużony awans do rozgrywek międzypowiatowych!

 

Reprezentacja grała w składzie: Marta Jaroszek, Natalia Stanios, Karolina Kołtuniak

Opiekun: p. Małgorzata Linowska-Wasik

 

http://www.radom.sport.pl/sport-radom/1,130876,13635858,Gimnazjalistki_rywalizowaly_przy_pingpongowych_stolach.html

oraz 02. 27 marca

 

Turniej zakończony!

                   

W środę 27 marca zostały rozegrane finałowe spotkania I Wewnątrzszkolnych Zawodów w  Tenisie Stołowym. Zwycięzcami w kategorii chłopców zostali: I - Eryk Skura, II - Przemek Wojciechowski, III - Karol Jaroszek, zaś u dziewcząt najlepsze okazały się: I - Natalia Stanios, II - Oliwia Hałuszczak i III - Karolina Kołtuniak. Triumfatorom wręczono pamiątkowe dyplomy, medale, a zdobywcom I miejsc także statuetki. 

 

Do walki o tytuł najlepszych stanęło ponad 40 uczniów, z czego 1/4 stanowiły dziewczęta. Organizator turnieju, nauczyciel w-f, pani Anna Lament była pod wrażeniem zarówno frekwencji, jak i poziomu gier już w pierwszej edycji. Zawody rozgrywane były do dwóch wygranych setów (każdy do 11 punktów), systemem pucharowym - przegrany odpada, wygrany awansuje do kolejnego etapu - a pierwsze mecze odbyły się jeszcze pod koniec zeszłego roku kalendarzowego.

 

Turniej miał na celu spopularyzowanie tenisa stołowego wśród społeczności szkolnej oraz wyłonienie Mistrza PG 13 - i bez wątpienia okazał się ogromnym sukcesem. Mecze często gromadziły kilkunastoosobowe grupy widzów, nawet, jeśli odbywały się już po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Dodatkowo, część uczestników objawiła swój niewątpliwy talent, który przy odpowiednim zaangażowaniu ze strony sztabu szkoleniowego szkolnej sekcji tenisa stołowego, ma szansę w przyszłości zaowocować na poziomie nie tylko wewnątrzszkolnym. 

 

Pani Anna Lament zapowiada także, że ma zamiar zainicjować nową tradycję szkoły, organizując Wewnątrzszkolne Zawody w Tenisie Stołowym po raz kolejny - i już teraz zaprasza chętnych do drugiej edycji turnieju w przyszłym roku szkolnym! 

 

 

 

 

 

W ROKU SZKOLNYM 2010/ 2011

OPIEKUN : MAŁGORZATA LINOWSKA – WASIK (nauczyciel wychowania fizycznego)

 

            W dniu 11.03.2011 roku Publiczne Gimnazjum Nr 13 Imienia Polskich Noblistów z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu wzięło udział w VII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawody w tenisie stołowym chłopców organizowane były w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 17 przy ul. Wierzbickiej 89/93 przez organizatora p. Katarzynę Bielak.

Reprezentacja naszej szkoły to:

·         Jakub GIERATOWSKI, uczeń klasy 3F

·         Adam MIZERA , uczeń klasy 2F

·         Adam PAŁKA, uczeń klasy 3I

Chłopcy godnie reprezentowali swoja szkołę i uplasowali się na VI miejscu.

 

 

GRATULACJE

 

Opiekun: Małgorzata Linowska - Wasik

Rok skolny 2009/20101

Zajęcia odbywają się od początku roku szkolnego we wtorki w godzinach 1430- 1520.

W czasie ferii zimowych zajęcia odbędą sie we czwartek tj.11lutego od godz.900 do godz.1300,a od drugiego semestru szkolnego treningi są w każdą środę od godz.1330do 1600.

Celem spotkań jest popularyzacja wśród młodzieży uprawiania tego sportu i poświecenie swojego czasu wolnego właśnie na grę w tenisa stołowego. Na zajęciach zostaną wyłonione drużyny trzyosobowe dziewcząt i chłopców, które będą reprezentować szkołę na VI Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie stołowym.

Rozgrywki odbędą się w PSP Nr 17 ul. Wierzbicka 89/93 w następujących terminach:

  • dziewczęta - 2 marca 2010 r. (wtorek) godz.1300;
  • chłopcy - 3 marca 2010r {środa} godz.1300.

TRZYMAJCIE KCIUKI I ŻYCZCIE SWOIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM ŁATWEJ WYGRANEJ!!!