Strona główna > Klocki autonomiczne > Wychowanie fizyczne > Zawody Gimnastyczne Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora PG 13

Zawody Gimnastyczne Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora PG 13

Wersja do wydrukuWersja PDF

III Zawody Gimnastyczne Dziewcząt Szkół Podstawowych

o Puchar Dyrektora PG 13

 

                W dniu 19.04.2012 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu odbyły się III Zawody Gimnastyczne Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora PG Nr 13. Organizatorką owych zawodów była nauczycielka wf –Agata Hodio.  W zawodach wzięły udział uczennice
z trzech szkół podstawowych: PSP nr 8, PSP nr 34, Zespół Szkół Muzycznych. Drużyny
to cztery dziewczynki z klas 0-6. Uczestniczki zobowiązane były przygotować układ pojedynczy z gimnastyki artystycznej. Zawodniczki wykonywały układ pojedynczy
z przyborem gimnastycznym (obręcz, piłka, szarfa, skakanka, maczugi) wymyślony przez siebie, do własnej muzyki. Brak elementów obowiązkowych w układzie. Każda zawodniczka zobowiązana była przygotować swój własny układ. Zawodniczki ćwiczyły na boso.

                O godzinie 10.00, w hali sportowej naszej szkoły, uroczyście otworzyła Zawody organizatorka – Agata Hodio. Następnie odbył się pokaz wykonany przez uczennice Zespołu Szkół Integracyjnych nr 14 w Radomiu. Dziewczynki wykonały układ taneczny z laskami gimnastycznymi. Opiekunem dziewcząt jest pani Beata Plutka, nauczycielka wychowania fizycznego z tej szkoły. Po dziewczętach z 14 – tki wystąpiła z układem hip - hop uczennica naszej szkoły – Patrycja Winiarska (8 miejsce na Mistrzostwach Świata)

Po występie Patrycji rozpoczęły się starty zawodniczek, zaczynając od uczennic z PSP nr 34. Jako drugie prezentowały się dziewczynki z PSP nr 8, ostatnie występowały uczennice ze Szkoły Muzycznej. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały bardzo ładne i pomysłowe układy. Wszyscy zgromadzeni na zawodach byli pod ogromnym wrażeniem wykonań. Przed ogłoszeniem wyników wystąpiła w układzie z szarfą uczennica z PG nr 13 – Monika Łuszczek.

 W klasyfikacji indywidualnej, w układach pojedynczych, I m-ce zajęła  Król Maja z PSP nr 34 – 9,8 pkt. Na drugim miejscu znalazła się zawodniczka również z PSP Nr 34Iga Kwiecień – 9,4 pkt. Na trzecim miejscu uplasowała się zawodniczka także z PSP nr 34Marta Szpotowicz – 9,0 pkt.

W klasyfikacji drużynowej złote medale i Puchar Dyrektora Szkoły otrzymały dziewczęta
z PSP nr 34.
Drugie miejsce, srebrne medale i puchar otrzymały dziewczynki z PSP Nr 8
Zawodniczki z Zespołu Szkół Muzycznych zajęły trzecie miejsce.

                Komisja sędziowska w składzie: p. Mariusz Beczek, p. Tomasz Wziątek, p. Anna Stawczyk mieli trudne zadanie, gdyż zawodniczki zaprezentowały wspaniałe, bardzo pomysłowe układy. Na zakończenie organizatorka wraz z komisją sędziowską ogłosili wyniki Zawodów, wręczyli dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe zawodniczkom i ich opiekunom.

                Po dekoracji zawodniczki zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany dla nich. Atmosfera na zawodach była bardzo miła i przyjazna.

Sponsorami zawodów byli: Sklep sportowy „Leda Sport”, Centrum Filmowe „Helios”, Centrum Sportowe „Aquapark”, Pizzeria „Da Grasso”, Księgarnia „Sonet” oraz Księgarnia Literacka
„im. W. Gombrowicza”. Gorąco wszystkim dziękujemy za hojny sponsoring naszej imprezy.