Strona główna > Wolontariat
Ilość odwiedzin: 375

Wolontariat

"Nie musimy robić rzeczy wielkich,
ale małe z wielka radością"

Matka Teresa z Kalkuty

AKTUALNOŚCI

Gala Wolontariusza

admin - wolontariat

Tradycją Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu jest organizacja Gali Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Impreza przygotowywana z rozmachem jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich całoroczne działania. 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

admin - wolontariat

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 5 grudnia 1986 roku w celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie. Inicjatorem ustanowienia tego dnia była Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest świętem tych, którzy każdego dnia poświęcają swój czas, siły i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących. Wśród nas jest wielu, którzy chcą nieść pomoc innym. Ich praca i zaangażowanie są nieocenione, są przejawem szlachetnej wrażliwości, empatii i troski o dobro innych. 

Arka ma talent

admin - wolontariat

Kolejna edycja konkursu dla  młodych talentów  - wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu odbyła się 22 listopada. Tym razem młodzież popisywała się umiejętnością gry na instrumentach, śpiewem, tańcem, grą sceniczną, deklamacją oraz sztuką kuglarską. 

Adopcja serca

admin - wolontariat

Pamiętacie Dorcas? To podopieczna naszej szkoły z misji Doume w Kamerunie. Kilka dni temu otrzymaliśmy od niej list i kserokopię szkolnego świadectwa, które otrzymała kończąc kolejny rok nauki.

Akcja "Paczka"

admin - wolontariat

Klub Młodzieżowego Wolontariatu wspólnie z Samorządem Uczniowskim przystępują do realizacji nowego projektu wolontarystycznego Akcja "Paczka". 

Tajemnica plastikowych nakrętek. Co z nimi robimy?

admin - wolontariat

Zbierają je wszyscy - młodzi i starzy, uczniowie i nauczyciele, pracownicy i emeryci. Prawie w każdej szkole, wielu przedszkolach, a także urzędach i innych instytucjach prowadzone są regularne zbiórki lub też można znaleźć wystawione kartony przeznaczone na nakrętki od plastikowych butelek. 

RUSZA ZBIÓRKA NAKRĘTEK

wtorek, piątek
długa przerwa

magazynek, I piętro

Czy takie akcje pomocy, a równocześnie segregacja śmieci niosą jakieś korzyści?

Cisteczkowe pogotowie dla Adama - Finał

admin - wolontariat

Przez trzy kolejne poniedziałki, wolontariuszki ze szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu prowadziły akcję "Casteczkowe pogotowia dla Adama". Na długiej przerwie kwestowały na rzecz swojego kolegi. Każda osoba, która wrzuciła przysłowiową złotówkę do słoiczka, była częstowana przepysznymi domowymi wypiekami.

Ciasteczkowe pogotowie dla Adama

admin - wolontariat

W dniu dzisiejszym członkowie KMW po raz pierwszy w tym roku uruchomili "Ciasteczkowe pogotowie". Miejscem akcji był centralny punkt korytarza C na parterze. Właśnie tam, podczas długiej przerwy sprzedawali domowe wypieki w celu pozyskania środków na leczenie oka szkolnego kolegi - Adama, ucznia drugiej klasy gimnazjum.

KMW rusza z działaniami

admin - wolontariat

Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu wznawia działalności po wakacyjnej przerwie. Członków Klubu oraz osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem zapraszam na pierwsze spotkanie w najbliższy poniedziałek, 18 września, godz. 12.05 (długa przerwa) w sali A4 (KLUB POD LWAMI).

Opiekun KMW
Izabela Warchoł

Czas płynie szybko

admin

Pracowity okres dobiegł końca. Po wielu akcjach, sukcesach i wytężonych działaniach przyszedł wreszcie czas na zwolnienie tempa i relaks. W środę, 14 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie formacyjne Klubu Młodzieżowego Wolontariatu. Tym razem było wyjątkowe ponieważ cała dyrekcja gimnazjum, tj. dyrektor szkoły pan Tomasz Gogacz oraz wicedyrektorzy pani Edyta Biedka-Wlazło i pani Grażyna Mazur, pomimo ogromu pracy związanej z zakończeniem roku szkolnego, wygospodarowali kilka chwil na spotkanie z tą szczególną młodzieżą.

Strony