Strona główna > Wolontariat
Ilość odwiedzin: 375

Wolontariat

"Nie musimy robić rzeczy wielkich,
ale małe z wielka radością"

Matka Teresa z Kalkuty

AKTUALNOŚCI

XVIII Bal Wolontariusza

admin - wolontariat

Tegoroczny Bal Wolontariusza odbył się w sobotę 3 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 27. Swoją obecnością uświetniły go władze naszego miasta: prezydent Radosław Witkowski oraz wiceprezydent Jarzy Zawodnik. Bal rozpoczęto tradycyjnym polonezem, a zaraz po nim, jak przystało na osiemnastkę, na salę wjechał wspaniały, wielki tort. Zabawa była przednia, co mogą potwierdzić wolontariusze z naszego Klubu.  Kto nie był - może tylko obejrzeć fotorelację.

Jasełka

admin - wolontariat

Piątek, 22 grudnia -  ostatni dzień nauki w roku 2017. Wszystko jest inne, weselsze, milsze. Lekcje mijają w mgnieniu oka, a atmosfera jest już bardzo świąteczna. Korytarzami pospiesznie przechodzą uczniowi niosący stroiki, albo smakowite ciasta. W klasach trwają klasowe wigilie, słychać kolędy śpiewane jak przystało naszą szkołę w wielu językach. 

Gwiazdka na deptaku

admin - wolontariat

Coraz bliżej Święta. Dekoracje świetlne w centrum miasta pojawiły się już kilka dni temu. W niedzielę od południa uczniowie radomskich szkół i przedszkolaki stroili ustawione na Placu Corazziego specjalnie dla nich choinki. Okoliczne stragany zapełniły się świątecznymi towarami. Zapadał zmrok, a atmosfera stawał się z każdą chwilą bardziej świąteczna. 

Gala Wolontariusza

admin - wolontariat

Tradycją Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu jest organizacja Gali Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Impreza przygotowywana z rozmachem jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich całoroczne działania. 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

admin - wolontariat

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 5 grudnia 1986 roku w celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie. Inicjatorem ustanowienia tego dnia była Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest świętem tych, którzy każdego dnia poświęcają swój czas, siły i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących. Wśród nas jest wielu, którzy chcą nieść pomoc innym. Ich praca i zaangażowanie są nieocenione, są przejawem szlachetnej wrażliwości, empatii i troski o dobro innych. 

Arka ma talent

admin - wolontariat

Kolejna edycja konkursu dla  młodych talentów  - wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu odbyła się 22 listopada. Tym razem młodzież popisywała się umiejętnością gry na instrumentach, śpiewem, tańcem, grą sceniczną, deklamacją oraz sztuką kuglarską. 

Adopcja serca

admin - wolontariat

Pamiętacie Dorcas? To podopieczna naszej szkoły z misji Doume w Kamerunie. Kilka dni temu otrzymaliśmy od niej list i kserokopię szkolnego świadectwa, które otrzymała kończąc kolejny rok nauki.

Akcja "Paczka"

admin - wolontariat

Klub Młodzieżowego Wolontariatu wspólnie z Samorządem Uczniowskim przystępują do realizacji nowego projektu wolontarystycznego Akcja "Paczka". 

Tajemnica plastikowych nakrętek. Co z nimi robimy?

admin - wolontariat

Zbierają je wszyscy - młodzi i starzy, uczniowie i nauczyciele, pracownicy i emeryci. Prawie w każdej szkole, wielu przedszkolach, a także urzędach i innych instytucjach prowadzone są regularne zbiórki lub też można znaleźć wystawione kartony przeznaczone na nakrętki od plastikowych butelek. 

RUSZA ZBIÓRKA NAKRĘTEK

wtorek, piątek
długa przerwa

magazynek, I piętro

Czy takie akcje pomocy, a równocześnie segregacja śmieci niosą jakieś korzyści?

Cisteczkowe pogotowie dla Adama - Finał

admin - wolontariat

Przez trzy kolejne poniedziałki, wolontariuszki ze szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu prowadziły akcję "Casteczkowe pogotowia dla Adama". Na długiej przerwie kwestowały na rzecz swojego kolegi. Każda osoba, która wrzuciła przysłowiową złotówkę do słoiczka, była częstowana przepysznymi domowymi wypiekami.

Strony