Strona główna > Wolontariat
Ilość odwiedzin: 375

"Nie musimy robić rzeczy wielkich,
ale małe z wielka radością"

Matka Teresa z Kalkuty

Król świata

admin - wolontariat

W Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego 12 czerwca wystawiono wyjątkowe przedstawienie. Aktorami byli podopieczni Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa "Opatrzność". Wśród występujących był uczeń naszego liceum, członek szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu - Hubert Popis.

Kawiarniane wspomnienia

admin - wolontariat

Nasi przyjaciele z Parafialnego Klub Młodzieżowego Wolontariatu, działającego przy Kościele św. Pawła w Radomiu zapraszają na charytatywny spektakl teatralny o Janie Pawle II pt. „Kawiarniane wspomnienia”. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę tj. 29 kwietnia o godz. 18.00 w Kościele św. Pawła (Radom, ul. P. Skargi, dzielnica Janiszpol). Po spektaklu będą sprzedawane kremówki papieskie oraz odbędzie się kwesta pieniężna. Dochód z imprezy przeznaczony jest na rehabilitację Szymonka Kowalika.

Wolontariuszy i opiekunów serdecznie zapraszają organizatorzy
Małgorzata Figiel
ks. Marcin Czerwonka

Wolontariusz potrzebny od zaraz

admin - wolontariat

Rozpoczął się pracowity okres dla wolontariuszy. Maj i czerwiec obfitują w wiele działań i akcji. Wolontariuszy z naszej zapraszam do zapoznania się z najbliższymi - zakładka: Informacje dla wolontariuszy.

Opiekun szkolnego K MW
Izabela Warchoł

Zbiórki żywności

admin - wolontariat

Świąteczna Zbiórka Żywności to ogólnopolska zbiórka żywności organizowana rokrocznie od 1997 roku przez Federację Polskich Banków Żywności.

Co roku, w każdej zbiórce biorą udział członkowie szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu.

Ostatnia zbiórka odbyła się w dniach 16 - 18 marca.

XVIII Bal Wolontariusza

admin - wolontariat

Tegoroczny Bal Wolontariusza odbył się w sobotę 3 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 27. Swoją obecnością uświetniły go władze naszego miasta: prezydent Radosław Witkowski oraz wiceprezydent Jarzy Zawodnik. Bal rozpoczęto tradycyjnym polonezem, a zaraz po nim, jak przystało na osiemnastkę, na salę wjechał wspaniały, wielki tort. Zabawa była przednia, co mogą potwierdzić wolontariusze z naszego Klubu.  Kto nie był - może tylko obejrzeć fotorelację.

admin - wolontariat

Piątek, 22 grudnia -  ostatni dzień nauki w roku 2017. Wszystko jest inne, weselsze, milsze. Lekcje mijają w mgnieniu oka, a atmosfera jest już bardzo świąteczna. Korytarzami pospiesznie przechodzą uczniowi niosący stroiki, albo smakowite ciasta. W klasach trwają klasowe wigilie, słychać kolędy śpiewane jak przystało naszą szkołę w wielu językach.

Gwiazdka na deptaku

admin - wolontariat

Coraz bliżej Święta. Dekoracje świetlne w centrum miasta pojawiły się już kilka dni temu. W niedzielę od południa uczniowie radomskich szkół i przedszkolaki stroili ustawione na Placu Corazziego specjalnie dla nich choinki. Okoliczne stragany zapełniły się świątecznymi towarami. Zapadał zmrok, a atmosfera stawał się z każdą chwilą bardziej świąteczna.

Gala Wolontariusza

admin - wolontariat

Tradycją Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu jest organizacja Gali Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Impreza przygotowywana z rozmachem jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich całoroczne działania.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

admin - wolontariat

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 5 grudnia 1986 roku w celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie. Inicjatorem ustanowienia tego dnia była Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest świętem tych, którzy każdego dnia poświęcają swój czas, siły i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących. Wśród nas jest wielu, którzy chcą nieść pomoc innym. Ich praca i zaangażowanie są nieocenione, są przejawem szlachetnej wrażliwości, empatii i troski o dobro innych.

Arka ma talent

admin - wolontariat

Kolejna edycja konkursu dla  młodych talentów  - wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu odbyła się 22 listopada. Tym razem młodzież popisywała się umiejętnością gry na instrumentach, śpiewem, tańcem, grą sceniczną, deklamacją oraz sztuką kuglarską.