Strona główna > Wolontariat
Ilość odwiedzin: 375

Wolontariat

"Nie musimy robić rzeczy wielkich,
ale małe z wielka radością"

Matka Teresa z Kalkuty

AKTUALNOŚCI

Adopcja serca

admin - wolontariat

Adopcja serca - adopcja na odległość - jest formą pomocy, poprzez którą od lat pomagamy Dorkas, podopiecznej naszej szkoły z misji DOUME w Kamerunie. Wsparcie finansowe,  które corocznie  zapewniamy umożliwia jej edukację. W ramach programu może zdobyć różne stopnie wykształcenia.

III Bieg Wolontariusza

admin

W minioną sobotę, 29 września na Bulwarach nad Mleczną odbył się III Bieg Wolontariusza. Punktualnie o 11.11 wystartowała młodzież i dzieci, opiekunowie szkolnych klubów oraz sympatycy Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu, które było organizatorem biegu. 

Wolontariusze na start

admin - wolontariat

Oj dzieje się, dzieje. Wystartowaliśmy! Pierwsze akcje, pierwsze działania i wielu potrzebujących. Już wkrótce III Bieg Wolontariusza i zabawa w ogrodach "Arki" oraz szkolenia "ABC wolontariatu" dla nowych członków szkolnego Klubu. Co, gdzie, kiedy? Jesteś ciekawy? Dowiedz się uruchamiając ostatnią pozycję z nemu bocznego "Informacje dla wolontariuszy". 

Inauguracja nowego roku wolontarystycznego

admin

Klub Młodzieżowego Wolontariatu wznawia działalność po wakacyjnej przerwie. Pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się 12 września o godz. 15.15 w sali B4.  Serdecznie zapraszam członków oraz wszystkich uczniów ciekawych przygody z wolontariatem.

Opiekun KMW
Izabela Warchoł

Król świata

admin - wolontariat

W Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego 12 czerwca wystawiono wyjątkowe przedstawienie. Aktorami byli podopieczni Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa "Opatrzność". Wśród występujących był uczeń naszego liceum, członek szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu - Hubert Popis.

Kawiarniane wspomnienia

admin - wolontariat

Nasi przyjaciele z Parafialnego Klub Młodzieżowego Wolontariatu, działającego przy Kościele św. Pawła w Radomiu zapraszają na charytatywny spektakl teatralny o Janie Pawle II pt. „Kawiarniane wspomnienia”. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę tj. 29 kwietnia o godz. 18.00 w Kościele św. Pawła (Radom, ul. P. Skargi, dzielnica Janiszpol). Po spektaklu będą sprzedawane kremówki papieskie oraz odbędzie się kwesta pieniężna. Dochód z imprezy przeznaczony jest na rehabilitację Szymonka Kowalika.

Wolontariuszy i opiekunów serdecznie zapraszają organizatorzy
Małgorzata Figiel
ks. Marcin Czerwonka

Wolontariusz potrzebny od zaraz

admin - wolontariat

Rozpoczął się pracowity okres dla wolontariuszy. Maj i czerwiec obfitują w wiele działań i akcji. Wolontariuszy z naszej zapraszam do zapoznania się z najbliższymi - zakładka: Informacje dla wolontariuszy.

Opiekun szkolnego K MW
Izabela Warchoł

Zbiórki żywności

admin - wolontariat

Świąteczna Zbiórka Żywności to ogólnopolska zbiórka żywności organizowana rokrocznie od 1997 roku przez Federację Polskich Banków Żywności.

Co roku, w każdej zbiórce biorą udział członkowie szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu.

Ostatnia zbiórka odbyła się w dniach 16 - 18 marca.

XVIII Bal Wolontariusza

admin - wolontariat

Tegoroczny Bal Wolontariusza odbył się w sobotę 3 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 27. Swoją obecnością uświetniły go władze naszego miasta: prezydent Radosław Witkowski oraz wiceprezydent Jarzy Zawodnik. Bal rozpoczęto tradycyjnym polonezem, a zaraz po nim, jak przystało na osiemnastkę, na salę wjechał wspaniały, wielki tort. Zabawa była przednia, co mogą potwierdzić wolontariusze z naszego Klubu.  Kto nie był - może tylko obejrzeć fotorelację.

Jasełka

admin - wolontariat

Piątek, 22 grudnia -  ostatni dzień nauki w roku 2017. Wszystko jest inne, weselsze, milsze. Lekcje mijają w mgnieniu oka, a atmosfera jest już bardzo świąteczna. Korytarzami pospiesznie przechodzą uczniowi niosący stroiki, albo smakowite ciasta. W klasach trwają klasowe wigilie, słychać kolędy śpiewane jak przystało naszą szkołę w wielu językach. 

Strony