ul. 25 Czerwca 79 26-617 Radom

Europejski Dzień Języków: Debata

Dnia 24.0924 r. nasza szkoła miała zaszczyt być gospodarzem II debaty kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych i niniejszym gościć panią wiceprezydent Kamalę Harris oraz pana prezydenta Donalda Trumpa.

Podczas debaty kandydaci zaprezentowali swoje poglądy na szereg tematów, m.in. dostępu do broni, imigracji, rosnącej liczby młodzieży uzależnionej od narkotyków, toczących się aktualnie konfliktów zbrojnych, praw człowieka oraz relacji z Polską. Po panelu dyskusyjnym odpowiadali na pytania zgromadzonej publiczności.
Debatę uświetniła swoją obecnością amerykańska gwiazda muzyki pop, Taylor Swift, która kilka dni wcześniej otwarcie poparła Kamalę Harris w wyścigu o prezydenturę. Pani wiceprezydent wygrała również głosowanie wśród naszych uczniów, które przeprowadzone zostało po zakończeniu debaty.
Dziękujemy przedstawicielom klas za liczne przybycie oraz aktywny udział w debacie. Szczególne podziękowania należą się naszym wyjątkowym gościom: wiceprezydent Harris (Staś Kapusta), prezydentowi Trumpowi (Filip Jabłoński) oraz prowadzącemu debatę Jankowi Wąsikowi.

Przygotowała: P.Smela
Opracowanie graficzne: DMP