ul. 25 Czerwca 79 26-617 Radom

Konkurs Literacki: “Świat ukryty między słowami”

Organizator: Agnieszka Wlazło, nauczyciel biblioteki

Współorganizator: Dagmara Mazur – Posuniak, nauczyciel informatyki

Uczestnicy: Uczniowie XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu

Cel konkursu:

Celem konkursu jest rozwijanie w młodzieży zainteresowań literackich, kreatywności oraz umiejętności pisarskich. Zachęcenie młodych ludzi do wyrażania swoich myśli, emocji i poglądów poprzez literaturę, a także promowanie literatury jako formę sztuki, która inspiruje i rozwija wyobraźnię.

Temat konkursu:

“Świat ukryty między słowami”
Napisz opowiadanie, które odkrywa nieznane światy, sekrety lub historie kryjące się w codziennych sytuacjach, przedmiotach lub wspomnieniach.

Zasady konkursu:

1. Forma pracy: opowiadanie (max. 5 stron, format A4, czcionka Calibri, 12 pkt., interlinia 1,5). Każda praca musi zawierać: imię i nazwisko autora, klasę i adres e-mail.
  2. Tematyka: praca musi nawiązywać do tematu “Świat ukryty między słowami”, jednak interpretacja tematu jest dowolna. Możesz opisać świat rzeczywisty, fantastyczny, przyszłość, przeszłość lub wyobrażone krainy.
  3. Język: prace muszą być napisane w języku polskim.
  4. Kto może wziąć udział: konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów naszego liceum.
  5. Termin zgłoszeń: prace konkursowe,  należy przesłać do dnia 01.12.2024r. na adres: 13lo.radom@13liceum.eu
  6. Sposób zgłoszenia: plik *.pdf,  podpisany imieniem i nazwiskiem.

Nadesłanie opowiadania jest jednoznaczne z akceptacją zapisów Regulaminu Konkursu.