ul. 25 Czerwca 79 26-617 Radom

Współpraca

W dniu 16.11.2023 roku nasza szkoła została objęta patronatem przez Świętokrzyską Szkołę Wyższą w Kielcach Świętokrzyska Szkoła Wyższa w Kielcach. List intencyjny o współpracy podpisany przez Pana Rektora prof. ŚSW dr Adriana Lipę i dyrektor Grażynę Mazur kontrasygnowała Pani dr Katarzyna Kalinowska Zastępca Prezydenta Miasta Radomia.
Współpraca obejmuje wspólne projekty edukacyjne, udział uczniów i nauczycieli w wykładach, seminariach i zajęciach prowadzonych w Świętokrzyskiej Szkole Wyższej. Uczniowie liceum będą mogli brać udział w przedsięwzięciach realizowanych przez studenckie koła naukowe Świętokrzyskiej Szkoły Wyższej oraz będą mogli korzystać z zasobów biblioteki. Porozumienie uwzględnia także patronat Wydziału Pedagogiki Andrago Centrum nad konkursami i wystawami orgaznizowanymi przez XIII LO.
Wszystkim bardzo podobały się występy wokalne, taneczne, gra na klarnecie, prezentacja drużyny siatkarek, prac plastycznych oraz własnoręcznie uszyte suknie.